Uniwersalne preparaty myjące – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

2 lutego 2022

Czyszczenie różnego rodzaju powierzchni wymaga użycia odpowiednich akcesoriów i środków myjących. Istnieje ich wiele rodzajów i bardzo często są przeznaczone do stosowania tylko podczas mycia konkretnej powierzchni. Tymczasem firmy oferujące profesjonalne usługi sprzątające coraz częściej sięgają po uniwersalne środki czyszczące. Jak wybrać takie preparaty, by spełniały swoją funkcję?

Wybierz skuteczne środki myjące

Choć wiele środków reklamuje się jako preparaty uniwersalne, warto zapoznać się z ich specyfikacją. Na ogół przeznaczone są do mycia kilku wybranych rodzajów powierzchni. Jeśli chcesz uniknąć zniszczenia wykładziny, mebli czy powierzchni z kamienia, zawsze wypróbuj dany preparat w niewidocznym miejscu, by sprawdzić, jak reaguje z czyszczoną powierzchnią.

Firmom sprzątającym polecamy uniwersalny preparat myjący Swish AROMX 76. Ten wysokoskoncentrowany środek bardzo dobrze likwiduje uporczywe, tłuste zabrudzenia. Wykazuje wysoką skuteczność również wobec innych typowych zabrudzeń, jednocześnie likwidując przykre zapachy i odświeżając powietrze. Dodatkowo zabezpiecza powierzchnię przed szybkim, ponownym, szybkim nagromadzeniem brudu. Można nim myć wszystkie powierzchnie, które są odporne na działanie wody, tj. PCV, kafle, beton, tworzywa sztuczne, a nawet drewno.

Warto wspomnieć również o Swish POWERHOUSE, który może być świetną alternatywą. To uniwersalny środek do czyszczenia powierzchni odpornych na działanie wody. To rozwiązanie wygodne dla firm sprzątających – preparat jest gotowy do użytku.

Z kolei środek CITRO GLEAM to bardzo silny, uniwersalny preparat usuwający tłuszcz i olej. Poradzi sobie nawet z bardzo uporczywymi zabrudzeniami z wielu miejsc. Może być stosowany do mycia różnych powierzchni, ale też na przykład części maszyn czy intensywnie eksploatowanego sprzętu ogrodniczego. Może być stosowany w rozcieńczeniach oraz jako produkt gotowy do użytku w celu usunięcia ekstremalnie trudnych zabrudzeń.

Jak większość naszych preparatów, uniwersalne środki myjące Swish dostępne są zarówno w formie koncentratów, jak i w postaci gotowej do użycia.

Uniwersalne preparaty myjące – jaki powinny mieć skład?

Co do zasady środki, które służą do mycia mocno zabrudzonych powierzchni, powinny zawierać w składzie silne substancje aktywne, ale jednocześnie muszą też być bezpieczne dla szerokiej gamy powierzchni. Dzięki wieloletnim doświadczeniom w branży udało nam się opracować receptury naszych preparatów tak, aby były skuteczne w działaniu przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa stosowania.

Niemniej, nasze środki, jak każde profesjonalne środki czystości, należy stosować zgodnie z instrukcją użycia, zasadami BHP oraz przy użyciu środków bezpieczeństwa wymienionych w kartach charakterystyki produktów.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram