Pielęgnacja i regeneracja posadzek zabezpieczonych – na co zwrócić uwagę?

3 sierpnia 2021

Posadzki zabezpieczone cieszą się popularnością od wielu lat. Ze względu na swoje walory estetyczne stosowane są w budynkach użyteczności publicznej, siedzibach firm, hotelach itp. W połączeniu z właściwościami antypoślizgowymi zostały one również docenione w budynkach magazynowych, halach produkcyjnych i wielu innych zakładach pracy. Codzienna eksploatacja przyczynia się jednak do powstawania ubytków. Dzięki odpowiednim środkom do pielęgnacji podłóg polimerowych można je jednak szybko zregenerować bez konieczności przeprowadzania pełnego zabiegu polimeryzacji – tym samym oszczędzasz czas i pieniądze.

Posadzki zabezpieczone – właściwości

Podłogi zabezpieczane polimerami cieszą się znakomitą opinią wśród swoich użytkowników. Rozwiązanie to chroni podłogę przed powstawaniem uszkodzeń mechanicznych, ścieraniem oraz działaniem środków chemicznych. Powłoki polimerowe są znacznie bardziej odporne na przenikanie brudu w głębsze warstwy posadzki. Nie absorbują one tłuszczów ani substancji oleistych. Skutecznie ograniczają też przenikanie wody w głąb posadzki.

Jak czyścić posadzki zabezpieczane polimerami?

Pielęgnacja podłóg polimeryzowanych wbrew pozorom wcale nie musi być wymagająca. Do najbardziej standardowych metod ich czyszczenia zalicza się metody mechaniczne. Mowa tu m.in. o myciu mopem, automatem myjącym lub myciu ciśnieniowym. Metody mechaniczne pozwalają na usunięcie zabrudzeń z podłogi oraz przywrócenie jej połysku. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że pielęgnacja powinna być regularna i przeprowadzana z wykorzystaniem profesjonalnych środków chemicznych.

Czyszczenie posadzek polimerowych 

Utrzymana w czystości powłoka polimerowa będzie zachwycać swoim estetycznym i eleganckim wyglądem. Efekty polimeryzacji utrzymują się przez długi czas, ale żeby tak się stało posadzki zabezpieczone trzeba czyścić specjalnie przeznaczonymi do tego środkami. W trakcie mycia podłogi należy zwracać szczególną uwagę na miejsca łączeń pomiędzy płytami, kafelkami itp. Przed myciem należy dokładnie zamieść podłogę, usuwając z niej piasek i inne luźne zabrudzenia. Zapobiegnie to powstaniu rys i innych uszkodzeń w trakcie zabiegu mycia.

Do codziennej pielęgnacji posadzek zabezpieczonych warto wykorzystać nasze uniwersalne preparaty tj. SP-100 Floral, SP-100 Citro. Polecamy również preparat Sunbeam, przeznaczony do codziennego mycia powierzchni wodoodpornych. Jest bezwonny i nie powoduje odbarwienia posadzki (nie zawiera barwnika).

Regeneracja powierzchni polimerowej

Podłogi zabezpieczane polimerami uchodzą za bardzo trwałe i solidne. Jednak z czasem mogą zacząć tracić swój dobry wygląd. W takich przypadkach wskazane jest stosowanie preparatów do regeneracji posadzek zabezpieczanych polimerami (aby na bieżąco usuwać powstałe uszkodzenia). Dostępne w naszej ofercie produkty mają właściwości nabłyszczające. Ich zastosowanie pozwala od odbudowę ubytków i przywrócenie warstwy antypoślizgowej. Dodatkową zaletą jest ich wysoką wydajność. Z powodzeniem mogą służyć do regeneracji dużych powierzchni.

Do regeneracji polecamy nasze preparaty Sunup oraz High Traction Clean & Restore, które charakteryzują się dużą efektywnością. Dobrym wyborem jest też Tried & True. Preparat stosowany jest głównie jako powłoka zabezpieczająca. W odpowiednim rozcieńczeniu może być jednak wykorzystywany również do regeneracji istniejącej powłoki. Wypełnia mikropęknięcia i uszkodzenia, jednocześnie nadając posadzkom średni połysk.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram