Zamgławianie? A może inna metoda dezynfekcji?

22 czerwca 2021

Jeśli chcesz zadbać o czystość w swoim hotelu, restauracji albo innym miejscu, gdzie codziennie przemieszczają się dziesiątki, jeśli nie setki osób, musisz znaleźć skuteczną metodę dezynfekcji powierzchni. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w dobie koronawirusa. Jedną z czynności, które podejmuje się w tym celu, jest dezynfekcja pomieszczenia z wykorzystaniem metody zamgławiania ULV – wykorzystującej profesjonalne środki czystości.

Zamgławianie, czyli skuteczna dezynfekcja powierzchni

Zamgławianie polega na rozpyleniu mgły, która dzięki swym właściwościom (wielkość cząsteczek rozpylanej mgły wynosi od 10um do 50um) dociera do wszystkich zakamarków. Trzeba jednak pamiętać o tym, by taką procedurę przeprowadzić w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu, a po zakończeniu procedury dokładnie wywietrzyć.  Skuteczność to nie jedyna zaleta zamgławiania – jest to także sposób działania, który dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Preparat biobójczy Quato 78 – profesjonalny środek czystości

Skuteczność metody zamgławiania zależy między innymi od jakości preparatów, które zostaną wykorzystane podczas procesu dezynfekcji. Tu doskonale sprawdzi się Quato 78 Plus – preparat biobójczy. Rozpylony w pomieszczeniu dotrze do najmniejszych zakamarków, usuwając wirusy (m.in. SARS-COV-2) i bakterie, jednocześnie nie uszkadzając wrażliwych powierzchni.

Wytwarzany na bazie czwartorzędowych związków amoniowych Quato 78 Plus może być również wykorzystany do mycia i dezynfekcji tradycyjnymi metodami. Jest bezpieczny dla każdego rodzaju powierzchni. Może być z powodzeniem używany np. do czyszczenia miejsc zabrudzonych substancją organiczną lub krwią oraz do regularnej pielęgnacji przedmiotów, które są narażone na infekcje.

Ważną zaletą płynu Quato 78 Plus jest jego ekonomiczność – 8 ml preparatu rozcieńczamy w 1 litrze wody. Preparat jest dostępny w dwóch wariantach: w wersji gotowej do użytkowania oraz skoncentrowanej. Istnieje także szeroki wybór pojemności – od 1 do nawet 200 litrów.

Chemia profesjonalna HoReCa

W związku z otwarciem restauracji i hoteli, wielu właścicieli tego rodzaju punktów usługowych poszukuje skutecznej metody dezynfekcji powierzchni. Tu z pomocą przychodzi zamgławianie z wykorzystaniem preparatu Quato 78 Plus. W związku z charakterem tego zabiegu, można go przeprowadzić tylko w godzinach zamknięcia lokalu. Quato 78 Plus może być jednak również użyty do bieżącego mycia i dezynfekcji np. stolików restauracyjnych, blatów, drzwi czy klamek, również w czasie pracy lokalu. Skutecznie radzi sobie z wszelkimi drobnoustrojami, jest wydajny i ekonomiczny. Został również wzbogacony o działanie likwidujące przykre zapachy, co jest niezwykle cenne w przypadku branży HoReCa. Warto zwrócić na to szczególną uwagę wybierając środki czystości do hoteli czy restauracji.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram