Utrzymanie porządku w hotelu – jak ograniczyć koszty?

23 listopada 2022

Czystość jest wizytówką hotelu. W dobie rosnących cen ich właściciele szukają jednak sposobów na obniżenie kosztów bez utraty jakości. Co możesz zrobić, by zadbać o porządek i bezpieczeństwo sanitarne w obiekcie, a przy tym poprawić stan budżetu?

Outsourcing sprzątania

Wielu hotelarzy nie docenia usługi outsourcingu. Wynika to przede wszystkim z przekonania, że wiąże się to z wyższym kosztem w porównaniu do kosztów zatrudniania własnych pracowników. Do tego dochodzą obawy co do jakości usług świadczonych przez firmy zewnętrzne. W praktyce jednak samodzielne zatrudnienie osób sprzątających wiąże się często z dużym kosztem. Jest to proces rekrutacji i utrzymanie pracownika. Warto obliczyć dokładnie koszty samodzielnego zatrudniania personelu z i porównać go z kosztem wynajmu firmy sprzątającej. Może okazać się, że outsourcing będzie świetnym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem.

Stosowne inwestycje

Koszty sprzątania można również ograniczyć przez wprowadzenie takich rozwiązań, które będą chronić powierzchnię przed zabrudzeniami. Warto pomyśleć chociażby o odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu podłóg, chociażby przez polimeryzację czy montaż wycieraczek.

Wybór wydajnych środków do sprzątania HoReCa

Jeśli w Twoim hotelu za czystość odpowiadają pracownicy zatrudnieni wewnętrznie, trzeba świadomie wybierać produkty do sprzątania hotelu. Decydując się na preparaty Swish, zapewnisz pracownikom środki, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności, a przy tym wystarczą na dłużej. Wiele z naszych produktów można nabyć w formie koncentratów – masz wtedy wpływ na szybkość ich zużywania. Poniżej kilka propozycji środków do sprzątania, które warto mieć w hotelu:

  • OFFICE CLEAN – preparat do codziennej pielęgnacji mebli,
  • SANI CLEAN – preparat z formułą ochronną do mycia sanitariatów
  • E-35 – żelowy preparat, który pozwala wyczyścić np. osady z kamienia i mydła
  • GLASS CLEAN – do pielęgnacji powierzchni szklanych i tworzyw sztucznych
  • STAIN REMOVER – do odplamiania punktowego, ale wykorzystywany również jako pre-spray do mycia ekstrakcyjnego
  • SP-105 NANO CLEAN & SHINE – koncentrat, który nie tylko myje podłogi, ale też nabłyszcza je i zapewnia właściwości antypoślizgowe
  • SP-110 – doskonały środek do mycia podłóg drewnianych
  • QUATO 78 Plus – do mycia konwencjonalnego i zamgławiania pomieszczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym katalogiem chemii profesjonalnej Swish. Znajdziesz tam środki, które ułatwią utrzymanie czystości w hotelu, będą przy tym wydajne i wystarczą na długi czas, przekładając się na stan budżetu Twojej działalności.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram