Sprzątanie klatek schodowych - praktyczne wskazówki dla profesjonalistów

7 marca 2023

Częstą praktyką stało się zatrudnianie profesjonalnych firm sprzątających do utrzymywania czystości i porządku na klatkach schodowych oraz w miejscach wspólnych. Spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe wolą powierzyć ten obowiązek specjalistom. Jak przebiega profesjonalne sprzątanie? Jakie środki są niezbędne, aby prawidłowo przeprowadzić proces sprzątania miejsc, w których codziennie przebywa duża ilość ludzi?

Jak rozpocząć profesjonalne sprzątanie?

Aby rozpocząć działalność świadczącą usługi profesjonalnego sprzątania nie wystarczy zakup podstawowych środków chemicznych i przystąpienie do pracy. Jeżeli chcesz, aby Twoje usługi były świadczone na najwyższym poziomie, a praca była efektywna, to warto w pierwszej kolejności przygotować plan. Niezbędny jest zakup profesjonalnych środków czystości. W miejscach, w których codziennie przebywa duża ilość ludzi, mogą pojawić się trudne do usunięcia zabrudzenia oraz nieprzyjemne zapachy. Oto kilka praktycznych wskazówek dla profesjonalistów:

  • Planowanie: Przed rozpoczęciem sprzątania ważne jest, aby dokładnie zaplanować sobie czas i kolejność działań. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte i praca zostanie wykonana efektywnie,
  • Używanie odpowiednich narzędzi: Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi do sprzątania, takich jak mop, szczotka, odkurzacz, środki czystości, środki do dezynfekcji itp.
  • Bezpieczeństwo: Należy zawsze zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa podczas sprzątania, takie jak noszenie rękawic ochronnych lub maski ochronnej w przypadku pracy z substancjami drażniącymi,
  • Przestrzeganie przepisów: Konieczne jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów np. dotyczących ochrony środowiska lub BHP. Koniecznie należy zapoznać się z kartami charakterystyki używanych środków.

W jakie środki chemiczne należy się wyposażyć?

Kluczowy jest zakup odpowiednich środków czystości, jeżeli chcemy profesjonalnie świadczyć usługi. W jakie środki powinniśmy się wyposażyć?

  • Płyn do podłóg: klatki schodowe najczęściej wyłożone są płytkami, także najłatwiejszym sposobem będzie umycie ich odpowiednim płynem. Dla takiej charakterystyki powierzchni polecamy SP-120 Floor Active. Dodatkowo, w okresie zimowym, doskonale sprawdzi się Swish Winterinse.
  • Płyn do mycia luster: do zakresu obowiązków podczas sprzątania klatki schodowej należy także umycie okien. Do mycia powierzchni szklanych polecamy preparaty Swish Sparkle, Glass Clean oraz Nano Glass jako bezalkoholowa alternatywa dla tradycyjnych środków do mycia okien.
  • Płyn do dezynfekcji: klamki i barierki schodowe powinny być regularnie dezynfekowane. Polecamy środek Quato 78 Plus, preparat na bazie czwartorzędowych związków amoniowych, bardzo wydajny i skuteczny.
  • Preparat neutralizujący przykre zapachy: W ofercie Swish posiadamy zarówno tradycyjne odświeżacze powietrza (Swish Fresh Air) oraz silne eliminatory odoru – Aromx 35 i Aromx 60. Powyższe produkty pozwolą pozbyć się nieprzyjemnych zapachów wszelkiego pochodzenia.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram