Ochrona posadzek drewnianych – na co zwrócić uwagę?

18 lutego 2022

Drewniana podłoga może być estetycznym i trwałym wykończeniem wnętrza. Wystarczy zadbać o nią w odpowiedni sposób, by przez długi czas prezentowała się estetycznie.

Czyszczenie podłogi drewnianej

Podłogi z drewna wymagają specjalnego traktowania, zarówno jeśli chodzi o ich czyszczenie, jak i konserwację. W przypadku czyszczenia takich posadzek, najlepiej wybrać produkty uniwersalne, nadające się do mycia różnych nawierzchni. Będą one też odpowiednie do podłóg wcześniej lakierowanych czy olejowanych. Bardzo dobrym preparatem do mycia jest między innymi Swish SP-110 WOOD FLOOR CLEANER. To skoncentrowany środek do mycia i pielęgnacji podłóg drewnianych o każdym wykończeniu.

Produkt ten też sprawdzi się też do maszynowego mycia posadzek drewnianych. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku czyszczenia większych pomieszczeń, szczególnie podczas profesjonalnego sprzątania. To idealne rozwiązanie dla ekip sprzątających w obiektach użytku publicznego i biurach.

Odpowiednia pielęgnacja drewnianych posadzek

Podłogi drewniane warto pielęgnować na bieżąco, podczas ich mycia. Istnieją preparaty, które pozwalają skutecznie oczyścić i chronić powierzchnię drewnianą, zwiększając jej trwałość i żywotność. W tym celu sprawdzi się między innymi środek Wash & Shine od Swish oraz SP 105 Nano Clean & Shine.  Pozwalają one na równoczesne mycie i nabłyszczanie posadzki, działając przy tym antypoślizgowo. Doskonałe do profesjonalnej pielęgnacji posadzek drewnianych będą również Swish POLY LOCK ULTRA oraz TRIED’N’TRUE. Są to powłoki polimerowe, które w odpowiednim rozcieńczeniu, doskonale chronią i nadają połysk podłogom intensywnie użytkowanym i narażonym na uszkodzenia mechaniczne.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram