Kiedy zdecydować się na mycie pianowe?

10 maja 2023

Rozwój technologii oferuje coraz nowocześniejsze i skuteczniejsze metody czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, w tym dywanów i wykładzin. Jedną z takich metod jest mycie pianowe. Dziś metoda ta staje się coraz popularniejsza. Na czym dokładnie polega i jak wykorzystać ją praktyce?

Jakie środki stosować przy myciu pianowym?

Przede wszystkim w przypadku prania pianowego zawsze stosowane powinny być profesjonalne preparaty czyszczące. W ofercie Swish przedstawiamy preparat Plush. Innowacyjna formuła tego preparatu z dużą skutecznością radzi sobie z cząsteczkami brudu, które są izolowane od dywanu lub wykładziny, a następnie z łatwością usuwane przez odkurzacz. W składzie preparatu znajdują się rozjaśniacze optyczne, dzięki którym środek przywraca dywanom i wykładzinom ich pierwotne, żywe kolory. Skutecznie eliminuje kurz i roztocza. Przeznaczony do prania dużych powierzchni wykładzin i dywanów w obiektach instytucjonalnych, przemysłowych, biurowcach itp.

Jak prawidłowo przeprowadzić pranie pianowe?

Przed przystąpieniem do mycia pianowego należy gruntownie oczyścić czyszczoną powierzchnię z luźnych zabrudzeń za pomocą odkurzacza. W przypadku intensywnie zabrudzonych tkanin, przed przystąpieniem do właściwego prania, należy zastosować preparat Aromx 81 do punktowego usunięcia silnych plam, oraz jako pre-spray – do zmiękczenia głębokich zabrudzeń. Zastosowanie pre-sprayu ułatwi pracę i usprawni sam zabieg prania. Na tak przygotowanej powierzchni należy rozprowadzić preparat Plush, wcierając go w wykładzinę za pomocą wolnoobrotowej maszyny jednotarczowej z założoną miękką szczotką do dywanów lub za pomocą pianownicy. Następnie należy pozostawić preparat do całkowitego wyschnięcia, a później dokładnie odkurzyć. Osiadająca piana wiąże cząsteczki brudu, które są usuwane z wykładziny za pomocą odkurzacza.

Skąd bierze się skuteczność prania pianowego?

Mycie pianowe jest nie tylko skuteczne, ale również w pełni bezpieczne dla powierzchni. Piana utrzymuje się na powierzchni dłużej niż tradycyjne środki wodne, zapewniając dłuższy czas kontaktu i działania środków powierzchniowo czynnych przy jednoczesnym braku ingerencji w strukturę materiału.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram