Jak utrzymać wykładziny w nienagannej kondycji przez lata?

28 października 2021

Wybór praktycznego i estetycznego pokrycia podłogi to niełatwa decyzja. Szczególnie trudno urządza się przestrzenie biurowe, które powinny być przyjemne dla oka i łatwe do utrzymania w czystości. O czym warto pamiętać, a czego się wystrzegać przy pielęgnacji wykładzin, aby służyły przez długie lata?

Wykładziny dywanowe – jak o nie zadbać?

W wielu biurach możemy spotkać wykładziny dywanowe. Kreują one przytulny klimat i łatwo dopasować je do wielu aranżacji. Do pewnego stopnia wygłuszają też one pomieszczenie. Ich utrzymanie w czystości bywa jednak problematyczne. Należy pamiętać o ich regularnym odkurzaniu. Na włosiu łatwiej gromadzi się kurz i drobnoustroje, co jest szczególnie niekorzystne dla alergików. Wykładziny powinny być systematycznie poddawane dodatkowym zabiegom pielęgnacyjnym. W zależności od materiału wykładziny, wielkości czyszczonej powierzchni oraz budżetu, można zdecydować się na jedną z popularnych metod czyszczenia wykładzin:

  • Pianowa – metoda polega na zastosowaniu preparatów, które wytwarzają aktywną pianę, a ta wnika w głąb struktury wykładziny i wydobywa zabrudzenia z wnętrza materiału. Świetnym wyborem będzie tu preparat Swish Plush – aktywan piana łatwo wnika w głąb włosia i penetruje zabrudzenia; po wyschnięciu pianę można łatwo zebrać przy pomocy odkurzacza.
  • Ekstrakcyjna – czyszczenie ekstrakcyjne polega na rozpyleniu nad wykładziną roztworu wody i preparatu czyszczącego i następnym jego odessaniu. W tym przypadku warto sięgnąć po Swish Aromx 80, który świetnie nadaje się do wykorzystania przez wiele maszyn służących do czyszczenia ekstrakcyjnego lub parowego.
  • Kapsułowa – jedna z coraz popularniejszych metod czyszczenia wykładzin – polega na wykorzystaniu preparatów, które wnikają w głąb tkaniny i mają zdolność do wiązania cząsteczek brudu i zamykania ich w „kapsułkach”. Po wyschnięciu tkaniny wystarczy ją dokładnie odkurzyć, by cieszyć się jej czystością. W charakterze aktywatora można wykorzystać preparat Swish ES93+, który szybko wysycha, i tym samym przyspiesza całą procedurę.

Aby uzyskać optymalne efekty, pranie wykładzin warto przeprowadzić przynajmniej raz na kwartał. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do zaplamienia materiału, co wpływa na estetykę podłogi. Na szczęście w takich przypadkach można wykorzystać nasze preparaty, które pozwolą na usunięcie plam z powierzchni wykładziny. Swish Aromx81 to skoncentrowany preparat, który ułatwi Ci to zadanie. Z myślą o najbardziej uporczywych plamach został opracowany natomiast Swish Stain Remover – preparat gotowy do użytku, sprzedawany w wygodnych butelkach z atomizerem.

Przygotowaliśmy również krótki poradnik video, który pokaże Ci, jak wykorzystać preparaty Swish, by w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się plam z wykładziny czy dywanu. Znajdziesz go tutaj.

Profesjonalne środki czystości

Pokrycia podług w biurowcach czy instytucjach użytku publicznego są narażone na codzienną, intensywną eksploatację i zabrudzenia. Domowe sposoby czyszczenia nie sprawdzą się w tego typu miejscach, dlatego warto postawić na specjalistyczne preparaty dedykowane do pielęgnacji wykładzin.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram