Jak przygotować posadzkę do polimerowania? Jakich stripperów użyć?

11 sierpnia 2022

Posadzki narażone są na zabrudzenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Jednym ze sposobów trwałego zabezpieczania nawierzchni jest ich polimeryzacja. Przed nałożeniem błyszczącej i trwałej warstwy ochronnej niezbędne jest odpowiednie przygotowanie posadzki przy użyciu specjalistycznych preparatów.

Polimeryzacja posadzek krok po kroku

Proces polimeryzacji posadzek składa się z trzech etapów. Pierwszy etap polega na dokładnym oczyszczeniu nawierzchni. W związku z tym, że mycie manualne jest mało wydajne, do czyszczenia najczęściej używa się urządzeń mechanicznych. Skuteczne usuwanie brudu, plam oraz rozpuszczanie istniejących warstw polimerowych umożliwiają strippery. To specjalistyczne preparaty wyróżniające się dużą skutecznością działania. Po dokładnym oczyszczeniu i wyschnięciu podłoża można przystąpić do nakładania nowej polimerowej warstwy zabezpieczającej.

Rodzaje dostępnych stripperów

Skuteczność procesu czyszczenia uzależniona jest od rodzaju zastosowanego strippera. Wśród produktów dostępnych na rynku na uwagę zasługują preparaty kanadyjskiej marki Swish. Stripper o nazwie Swish Strip to bezpieczny w użytkowaniu bezamoniakowy produkt, który wyróżnia się dużą wydajnością i korzystną ceną. Nadaje się do czyszczenia twardych posadzek przy użyciu maszyn ścierających. Dzięki zastosowaniu większego rozcieńczenia może być też stosowany do gruntownego doczyszczania silnie zabrudzonych powierzchni.

Stripper Swish Extreme, najsilniejszy ze stripperów Swish, charakteryzuje się silnym i szybkim działaniem. Umożliwia usuwanie warstw wzmocnionych poliuretanami. Duża zawartość składników aktywnych pozwala na dokładne usuwanie warstw polimerowych już przy pierwszym czyszczeniu. Czyszczenie posadzki za pomocą strippera nadaje jej zasadowy odczyn. Przed nałożeniem nowej warstwy polimerów niezbędne jest zneutralizowanie podłogi – przemycie jej czystą wodą na przykład przy pomocy mopa, aż do momentu uzyskania odczynu neutralnego. Neutralizacji nie trzeba przeprowadzać w przypadku użycia strippera Swish Liberty – jego unikalna formuła pozwala pominąć ten krok, znacznie przyspieszając pracę.

Podsumowanie

Przygotowywanie posadzki do polimeryzacji to istotny proces, który wymaga zastosowania odpowiednich maszyn i preparatów. Błędy popełnione na tym etapie mogą wpływać na trwałość i wygląd nowej warstwy ochronnej. Na źle przygotowanej powierzchni polimeryzacja może nie przynieść spodziewanych rezultatów (posadzka może nie uzyskać oczekiwanego połysku, może szybko matowieć, jej powierzchnia może się proszkować lub łuszczyć itp.). Polimery są droższe niż strippery, więc pomijając lub błędnie przeprowadzając strippowanie, narażasz się na bardzo wysokie koszty. Wybierz środki od cenionego producenta, by uniknąć błędów na etapie przygotowania posadzki do polimerowania.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram