Efekt mokrej posadzki – co to jest i jak go osiągnąć?

18 maja 2023

Czyste i lśniące podłogi to wizytówka pomieszczenia. Szczególne znaczenia mają one w miejscach, które kojarzą się z higieną (gabinety lekarskie, przychodnie lekarskie) czy w różnych instytucjach publicznych. We wnętrzach, które potrzebują wysokich walorów estetycznych, dużą popularnością cieszy się tzw. „efekt mokrej posadzki”. Podłoga wydaje się wtedy lśniąca niczym tafla wody.

Kiedy można uzyskać efekt mokrej posadzki?

Podłoga, która wygląda jak lustro wody, w której można zobaczyć swoje oblicze - to jest właśnie efekt mokrej posadzki. Można go uzyskać na podłogach elastycznych z PCV lub linoleum, a także na tych ze sztucznego lub naturalnego kamienia poprzez zabezpieczenie posadzki preparatami polimerowymi. Oprócz walorów wizualnych, polimer zabezpieczy podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami, poprawi bezpieczeństwo użytkowania poprzez zapewnienie optymalnych właściwości antypoślizgowych, a także ułatwi proces codziennego utrzymania czystości.

Etap pierwszy — strippowanie podłogi

Najtrudniejszym i jednocześnie najważniejszym etapem polimeryzacji jest przygotowanie posadzki przed położeniem polimerów. Aby powłoka polimerowa spełniała swoje zadanie i służyła jak najdłużej, musi zostać położona na idealnie przygotowanej posadzce. Ta musi być idealnie wyczyszczona i zneutralizowana. Na posadzce nie mogą zostać żadne luźne zabrudzenia, pozostałości po wcześniejszych warstwach polimerowych czy brud. Do przygotowania posadzki do procesu polimeryzacji polecamy:

  • Extreme UHS Stripper – ekstremalnie silny stripper, usuwający najtwardsze warstwy polimerowe wzbogacane uretanami
  • Liberty - usuwa nawet do 6 warstw starych powłok w trakcie jednej aplikacji
  • Swish Strip - dedykowany do maszynowego usuwania powłok zabezpieczających, a także do gruntownego mycia silnie zabrudzonych powierzchni

Powyższe produkty są wysokoskoncentrowane, gwarantując skuteczność procesu strippowania przy jednoczesnym zachowaniu ekonomii użytkowania.

Etap drugi — pokrycie podłogi polimerem

Aby stworzyć efekt mokrej posadzki, trzeba wybrać odpowiedni środek polimerowy. Te różnią się między sobą zawartością cząsteczek stałych co bezpośrednio przekłada się na wytrzymałość powłoki na uszkodzenia mechaniczne, a także stopniem wybłyszczenia powłoki. Dla osiągnięcia optymalnego efektu mokrej posadzki polecamy preparat Poly Lock Ultra. Ta gotowa do użytku emulsja tworzy odporną na ścieranie powłokę o bardzo wysokim połysku, który można dodatkowo wzmocnić stosując wysokoobrotowe polerki.

Etap trzeci — bieżąca pielęgnacja

Aby podłoga długo cieszyła oko, należy ją regularnie pielęgnować, W trakcie użytkowania posadzki, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, może dojść do miejscowych uszkodzeń czy ubytków w warstwie polimerowej. Do naprawy takich mikrouszkodzeń i przywrócenia pełnego blasku należy stosować preparat Poly Lock Ultra w rozcieńczeniu z wodą  w stężeniach od 1% do 20% w zależności od rodzaju ubytków.

Aby utrzymać efekt mokrej podłogi do bieżącej pielęgnacji polecamy preparaty myjąco nabłyszczające takie jak SP-105 Nano Clean & Shine czy Wash & Shine. Ich stosowanie, w połączeniu z powłoką Poly Lock Ultra, pozwala cieszyć się atrakcyjną wizualnie posadzką przez długi czas.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram