Pranie wykładzin metodą kapsułową

23 maja 2023

Zanieczyszczenia z brudnych wykładzin można usuwać na różne sposoby. W tym artykule przybliżymy czyszczenie przy użyciu metody kapsułowej. Technika ta pozwala na efektywne pozbycie się zabrudzeń z dywanów i wykładzin bez narażania ich na przemoczenie. Mycie kapsułowe jest metodą małoinwazyjną w strukturę wykładzin. Decydując się na nie, możemy znacząco wydłużyć żywotność powierzchni, szczególnie tych narażonych na intensywne użytkowanie i częste czyszczenie. Na czym polega ta metoda i jak często warto się na nią decydować?

Czym charakteryzuje się pranie wykładzin metodą kapsułową?

Kapsułkowanie to metoda wykorzystywana przy czyszczeniu wykładzin z lekkich i średnich zabrudzeń. Przed przeprowadzeniem skutecznego zabiegu prania wykładziny metodą kapsułową należy wstępnie odkurzyć wykładzinę, usuwając wszelkie luźne zabrudzenia, a także punktowo usunąć plamy, resztki gum do żucia itp. Na tak przygotowaną powierzchnię należy nanieść preparat do prania kapsułowego ES93+ Encapsulation Cleaner. Preparat należy nanosić partiami, nie dopuszczając do wyschnięcia na wykładzinie. Następnie należy przystąpić do wcierania preparatu wewnątrz włókien przy użyciu szorowarki. Działanie ES93+ Encapsulation Cleaner opiera się na wywabianiu brudu z włókien i zamykaniu go w kapsułkach (mikrokryształkach). Po zakończeniu zabiegu preparat wysycha, pozostawiając na powierzchni wykładziny mikroproszek (mikrokryształki), który następnie należy usunąć za pomocą odkurzacza. ES93+ Encapsulation Cleaner po użyciu nie pozostawia żadnych innych, tłustych osadów.

Jak często powinno odbywać się pranie wykładzin metodą kapsułową?

Czyszczenie wykładzin metodą kapsułową stosuje się głównie jako element bieżącej pielęgnacji wykładzin. Częstotliwość zabiegu zależy oczywiście od intensywności użytkowania wykładziny i stopnia jej zabrudzenia. Regularne mycie kapsułowe pozwala utrzymać wykładzinę czystą i atrakcyjną wizualnie przy jednoczesnym wydłużeniu jej żywotności poprzez ograniczenie stosowania agresywnej chemii do wywabiania intensywnych zabrudzeń.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram