Jakie produkty wybrać do sprzątania w gabinecie dentystycznym?

7 listopada 2023

Gabinet dentystyczny to miejsce, w którym stykamy się z wieloma drobnoustrojami. Dzieje się tak z powodu dużej liczby pacjentów, którzy odwiedzają dentystę każdego dnia. Do tego podczas wykonywania zabiegów dentystycznych narzędzia i powierzchnie w gabinecie mają kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi wydzielinami np. z krwią. Dezynfekcja sprzętów i powierzchni należy oczywiście do lekarza i asystentek stomatologicznych, ale jeśli Twoja firma świadczy usługi porządkowe w gabinecie, warto wiedzieć, jakie środki do sprzątania wybrać w tak specyficznym środowisku.

Czyste powierzchnie z Quato 78 Plus od Swish

Powierzchnie w gabinecie dentystycznym np. podłogi i ściany mogą z łatwością wejść w kontakt z kropelkami śliny czy krwi, dlatego ich prawidłowe oczyszczanie wymaga specjalistycznego środka. Skoncentrowany płyn myjąco-dezynfekujący Quato 78 od marki Swish to preparat, który nie tylko pozbędzie się z określonych miejsc powierzchownych zabrudzeń, ale zadba o kompleksową neutralizację wirusów, grzybów oraz bakterii. Jego dużą zaletą jest możliwość mycia powierzchni wodoodpornych, które są częstym elementem wyposażenia gabinetów stomatologicznych. Dodatkowo Quato 78 Plus możemy użytkować na kilka sposobów, do których zaliczyć można zarówno mycie maszynowe, jak i zamgławianie powierzchni, a jego pełna skuteczność dezynfekująca jest osiągana już po 10 minutach od aplikacji.

Warto podkreślić również wydajność preparatu i jego ekonomiczność. Roztwór roboczy ma stężenie 0,8%.

Inne powierzchnie

Oprócz preparatów dezynfekujących trzeba świadomie wybrać środki myjące. Do bieżącego czyszczenia powierzchni szklanych doskonałym wyborem jest gotowy do użycia Swish Glass Clean z wygodnym atomizerem. Do pielęgnacji podłóg – zwłaszcza w przypadku tych wykończonych płytkami połyskowymi – rekomendujemy użycie Swish SP-105.

Podsumowanie

Dbanie o czystość w gabinecie dentystycznym jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa jego użytkowników z uwagi na dużą ilość drobnoustrojów, które mogą się tam pojawić. Do mycia gabinetu powinniśmy więc wykorzystywać specjalistyczne środki dezynfekujące. Produkty od Swish, takie jak Quato 78, Glass Clean czy Swish SP-105 będą bardzo dobrym wyborem.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram