Jak zadbać o bezpieczeństwo sanitarne w salonach kosmetycznych?

5 maja 2023

Salon kosmetyczny to miejsce, które codziennie narażone jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Czystość i higiena jest jedną z kwestii, na którą szczególną uwagę zwracają klienci, jednak utrzymanie porządku jest niezbędne również ze względów zdrowotnych. Właśnie dlatego każdy salon fryzjerski powinien być zaopatrzony w akcesoria i produkty, dzięki którym utrzymanie czystości zakładu i urządzeń będzie proste, skuteczne i opłacalne.

Dlaczego higiena w salonie jest ważna?

Sterylne warunki w salonie to konieczność. Ze względu na jego specyfikę standardowe rozwiązania, które używane są na co dzień w domu, tutaj nie przyniosą odpowiednich rezultatów. Podczas wykonywanej pracy, wzrasta ryzyko zakażeniami grzybiczymi, bakteryjnymi i wirusowymi. Dodatkowo każdy właściciel salonu jest zobowiązany do utrzymania sterylnych warunków, co podparte jest prawnie ustawą o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

W jakie produkty warto się zaopatrzyć?

Swish to producent szerokiej gamy profesjonalnych środków czystości, które znajdą zastosowanie w każdej działalności. Z produktami Swish będziesz w stanie skutecznie usunąć trudne zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy jak również zdezynfekować powierzchnie. Po jakie produkty Swish warto sięgnąć?

  • SP-105 Nano Clean & Shine – Preparat do codziennego mycia posadzek jak i innych powierzchni płaskich. Innowacyjna receptura preparatu pozwala skutecznie usunąć typowe zabrudzenia powstające w trakcie działalności, nadać atrakcyjny połysk, wypełnić pomieszczenie świeżym zapachem, a dzięki nanotechnologii zabezpieczyć powierzchnie przed ponownym, szybkim zabrudzeniem.
  • Linia zapachowa Swish Essence – wysokoskoncentrowane odświeżacze powietrza pozwolą usunąć nieprzyjemne zapachy i wypełnić pomieszczenia świeżością na długi czas.
  • Nano Glass – bezalkoholowy preparat do mycia szyb, powierzchni z tworzyw sztucznych i innych powierzchni odpornych na wodę. Zastosowana nanotechnologia nadaje właściwości hydrofobowe i zabezpiecza przed ponownym szybkim zabrudzeniem.
  • Quato 78 Plus – preparat myjąco-dezynfekujący o szerokim spektrum dezynfekcyjnym, dostępny zarówno w formie koncentratu jak i gotowej do użytku. Skutecznie myje typowe zabrudzenia, usuwa przykre zapachy i dezynfekuje powierzchnie.

Codzienne dbanie o porządek i higienę w salonie kosmetycznym, należy do obowiązków jego pracowników. Produkty marki Swish pomogą i ułatwią to zadanie. Idealnie nadają się nie tylko do utrzymania czystości, ale również do odkażenia powierzchni czy akcesoriów.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram