Jak utrzymać w czystości hale sportowe?

28 lutego 2023

Utrzymanie w czystości hal i innych obiektów sportowych to spore wyzwanie. Na co dzień odbywają się w nich różne wydarzenia czy też zajęcia wychowania fizycznego w szkołach. Kluczem do utrzymania czystości na hali sportowej jest odpowiednie dobranie preparatu oraz metody sprzątania. To nie tylko czyszczenia nawierzchni, ale także neutralizacja przykrych zapachów. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

Mycie maszynowe to sprawdzone rozwiązanie

Ze względu na metraż hali sportowej sprawdzonym wyborem jest mycie maszynowe. Będzie zdecydowanie bardziej wydajne od mycia ręcznego, a także zajmie mniej czasu. Jeżeli na co dzień dbasz o utrzymanie w czystości hali sportowej za pomocą profesjonalnego sprzętu, to musisz wybrać preparaty przeznaczone do mycia maszynowego.

Skuteczne i wydajne preparaty do nawierzchni

Przed użyciem jakichkolwiek środków warto zapoznać się ze specyfiką danego podłoża, aby zadbać nie tylko o wysoką skuteczność czyszczenia, ale także o bezpieczeństwo nawierzchni w hali. Do hal sportowych należy wybierać preparaty, które pozwolą na zachowanie określonych parametrów posadzki. To m.in.: sprężystość, antypoślizgowość, trwałość, wytrzymałość mechaniczna czy też dobre tłumienie dźwięków. Po odpowiednim zapoznaniu się z opisem każdego produktu można przystąpić do wybrania preparatu, który skutecznie zabezpieczy posadzkę. Warto zwrócić uwagę na preparaty polimerowe marki Swish, które znajdą swoje zastosowanie w przypadku większości materiałów posadzkowych. Jeśli zależy Ci na stworzeniu powłoki antystatycznej, postaw na preparat Anti Stat Floor Finish. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, dzięki czemu nałożona warstwa nie ulegnie zbyt szybko zniszczeniu podczas codziennej eksploatacji. Dodatkowo produkt zapewnia odpowiednią ochronę przed ślizganiem, dlatego sprawdzi się idealnie w miejscach, takich jak hale sportowe.

Posadzki zabezpieczone powłokami antystatycznymi powinny być na odpowiednio czyszczone. Warto użyć na przykład produktu Static Guard Floor Cleaner, który za sprawą swoich właściwości nie doprowadzi do likwidacji powłoki. W przypadku bieżącego mycia pozostałych posadzek polecamy SP-100 Citro i SP 105. Produkty te zapewniają nie tylko optymalne właściwości czyszczące, ale również antypoślizgowe. Dodatkowo szybko odparowują, dzięki czemu hala będzie mogła być użytkowana znacznie szybciej niż w przypadku czyszczenia innymi produktami. Jeśli posadzka jest bardziej zanieczyszczona, można zastosować produkty w sposób punktowy. W tym celu doskonale sprawdzi się środek Powerhouse, natomiast w przypadku automatów myjących warto postawić na Facto HD43.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu dedykowanych środków do pielęgnacji różnego rodzaju powierzchni. Wybrane z nich doskonale sprawdzą się przy regularnym sprzątaniu hal sportowych. Przed zakupem rekomendujemy zapoznania się ze specyfikacją techniczną produktów.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram