Zakup polimerów a nabłyszczanie posadzek – jak wybrać preparat, by osiągnąć pożądane efekty estetyczne?

16 listopada 2021

Polimery pozwalają utworzyć trwałą i odporną na czynniki mechaniczne powłokę ochronną posadzki. Aby proces polimeryzacji okazał się skuteczny, posadzka musi być sucha, czysta i odtłuszczona. W pierwszym etapie procesu przygotowuje się starannie podłoże, a następnie nakłada na posadzkę warstwę powłoki polimerowej. Ostatni etap to konserwacja i bieżąca pielęgnacja.

Polimeryzacja i nabłyszczanie posadzek, ochrona i estetyka

W procesie polimeryzacji posadzek ważną rolę odgrywa temperatura. Minimum Film Formation Temperature MFT wskazuje właściwą temperaturę, w której w danych warunkach jest możliwy proces powstawania trwałej powłoki polimerowej. Im MTF jest wyższe, tym powłoka będzie twardsza i trwalsza.

Powłoka poliemerowa chroni posadzkę przez odkładaniem się na niej zabrudzeń, tworzeniem się zarysowań czy innymi uszkodzeniami. Właściwa polimeryzacja posadzek nie tylko pełni funkcję ochronną, ale podnosi jej walory estetyczne. Posadzka może zyskać dodatkowy połysk lub pozostać matowa, ale pokrycie jej powłoką sprawia, że dłużej spełnia swoje zadanie i łatwiej utrzymać ją w czystości.

Polimery a nabłyszczanie posadzek

SP-105 NANO CLEAN & SHINE to przykład preparatu łączącego w sobie dwie funkcje. Przeznaczony jest do wszelkich posadzek odpornych na działanie wody. Ten skoncentrowany środek czystości nie tylko skutecznie usuwa zabrudzenia, ale również pokrywa powierzchnię ultra cienką powłoką ochronną. W drugim etapie zastosowania pokrywa czystą powierzchnię cienką powłoką ochronną. Ma ona na celu zabezpieczenie podłoża przed ponownym osadzeniem się na niej brudu i kurzu, a przynajmniej spowolnienie i opóźnienie tego procesu. Preparat nadaje posadzce schludny wygląd, nabłyszcza ją, przy jednoczesnych właściwościach antypoślizgowych. Nadaje się zarówno do stosowania ręcznego jak i maszynowego, niezbędnego przy pielęgnacji dużych powierzchni.

POLY LOCK ULTRA to kolejny preparat chemii profesjonalnej, przeznaczony do polimeryzacji posadzek, tym razem elastycznych, takich jak: PCV, linoleum, ale też twardych: sztucznych i naturalnych, np. kamiennych. Proces polimeryzacji za pomocą tego produktu prowadzi do utworzenia się na powierzchni wysokopołyskowej powłoki zabezpieczającej, trwałej i odpornej na mechaniczne uszkodzenia, zarysowania czy ścieranie się podłoża. Poly Lock Ultra, przy zastosowaniu odpowiednich rozcieńczeń, wykorzystuje się również do regeneracji już istniejących powłok zabezpieczających daną powierzchnię. Dzięki niemu posadzka odzyskuje połysk, świeży wygląd, a przede wszystkim odporność na zabrudzenia, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać ją w ciągłej czystości.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram