Zabrudzenia na meblach tapicerowanych - jak się ich skutecznie pozbyć?

1 lipca 2022

Meble tapicerowane to popularny wybór przy urządzaniu salonu, gabinetu czy sypialni. Dzięki możliwości zastosowania różnych materiałów dowolnie je dopasujesz do aranżacji wnętrza. Niestety czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby zabrudzić mebel. Z pomocą odpowiednich środków sprzątających możesz szybko sobie poradzić z plamą na kanapie. Dowiedz się, jak wyczyścić meble tapicerowane.

Jak nie należy usuwać zabrudzeń z mebli tapicerowanych?

W pierwszej chwili, gdy na stylowej tapicerce mebla rozkwita duża plama, np. po wylaniu soku pomidorowego, wiele osób w panice sięga po ścierkę i zaczyna energicznie wycierać. Jest to ogromny błąd, bo zamiast usunąć zabrudzenia, jedynie wcierasz je głębiej. Należy inaczej zareagować, aby uratować obicie. Za pomocą ręcznika papierowego lub suchej ściereczki z mikrofibry postaraj się zebrać płyn pozostały na tapicerce. W tym celu przyłóż ją delikatnie do powierzchni mebla, ale nie trzyj. Następnie warto sięgnąć po profesjonalne produkty do czyszczenia obić mebli. Dzięki nim z łatwością usuniesz plamy nawet z kawy czy wina.

Za pomocą jakich produktów wyczyścić meble tapicerowane?

Usuwanie plam z tapicerki może być kłopotliwe przy zwykłych środkach czyszczących. Część z nich nie poradzi sobie z zabrudzeniami, natomiast użycie zbyt silnych może spowodować odbarwienie, a nawet zniszczenie obicia. Dlatego do czyszczenia tkanin najlepiej wybrać profesjonalne preparaty, takie jak produkt marki Swish Stain Remover. Pozwala on na skuteczne usunięcie plam, bez ryzyka uszkodzenia materiału. Do tego korzystanie z niego jest bardzo łatwe i wygodne. Swish Stain Remover jest gotowy do użytku i bardzo wydajny. Jego ogromnym atutem jest także neutralizacja przykrych zapachów. Dzięki środkom przeznaczonym do czyszczenia tapicerki możesz szybko odświeżyć meble. Używając produktu Swish, wystarczy:

  • odkurzyć wcześniej tapicerkę, aby nie znajdowały się na niej żadne drobinki i kurz,
  • spryskać materiał środkiem czyszczącym,
  • odczekać kilka minut,
  • wyczyścić powierzchnię za pomocą delikatnej ściereczki. 

Czyszczenie mebli tapicerowanych może być bardzo proste, pod warunkiem że zastosujesz odpowiednie i skuteczne środki czyszczące tj. Swish Stain Remover

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram