Utrzymanie czystości na siłowni – na co zwrócić uwagę? Jakie produkty wybrać?

6 kwietnia 2022

Zapewnienie porządku na siłowni jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Z dostępnych w niej sprzętów codziennie korzysta dziesiątki osób.  Wybór odpowiednich preparatów do czyszczenia i dezynfekcji zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa sanitarnego.

Gruntowne oczyszczanie i dezynfekcja

Nieodłącznym elementem utrzymania czystości na siłowni jest wybór preparatów pozwalających na oczyszczenie powierzchni ze znajdujących się na nich bakterii i wirusów. Doskonale sprawdzają się więc środki dezynfekujące, które jednocześnie są w pełni bezpieczne dla osób przebywających wewnątrz.

QUATO 78 PLUS doskonale wpisuje się w potrzeby takich placówek. Quato 78 Plus, dostępny zarówno w formie gotowej do użytku jak i koncentratu, oferuje skuteczne właściwości myjące w połączeniu z właściwościami bakterio-, wiruso- i grzybobójczymi.

MIRACLE jest gotowym do użytku preparatem myjąco-dezynfekującym. Podobnie jak Quato 78 Plus wykazuje doskonałe właściwości myjąco-dezynfekujące, a jednocześnie usuwa przykre zapachy.

Oba powyższe preparaty wykazują skuteczność dezynfekcyjną wobec większości deklarowanych drobnoustrojów już w czasie 1 do 5 minut, a pełne spektrum dezynfekcyjne osiągane jest w czasie 10 minut.

Czysto i bezpiecznie – preparaty do mycia podłogi na siłowni

Na siłowniach może występować wiele rodzajów posadzek i zawsze należy dobierać preparaty do indywidualnych potrzeb klienta. Jednym z najpopularniejszych rodzajów posadzek w siłowniach są maty tzw. „Puzzle”. Jest to rodzaj gumowej podłogi zapewniającej odpowiednie właściwości amortyzacyjne i antypoślizgowe. Dla utrzymania czystości tego typu posadzki rekomendujemy preparat E20 Alkali. Środek ten doskonale sprawdza się w usuwaniu typowych i trudnych zabrudzeń np. z talku.

Innymi popularnymi typami posadzek są podłogi drewniane czy płytki. W tych przypadkach rekomendujemy preparaty mające w składzie alkohol, który zapewni szybkie odparowanie roztworu z mytej powierzchni. Środki te powinny też mieć właściwości antypoślizgowe aby zmaksymalizować bezpieczeństwo użytkowania posadzki. Z gamy produktów Swish polecamy SP-110 Wood Floor Cleaner oraz SP-100 Citro.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram