Szczególne wyzwanie zimą - pielęgnacja wykładzin

8 grudnia 2022

Utrzymanie w czystości wykładzin w obiektach biurowych lub komercyjnych to zadanie, które wymaga odpowiedniego podejścia oraz zastosowania sprawdzonych metod usuwania zabrudzeń. Jak dbać o wykładziny w /trudnym okresie jesienno-zimowym i jakie preparaty wykorzystać w tym celu? Podpowiadamy!

Czyszczenie wykładzin zimą — o czym pamiętać?

Utrzymanie wykładzin w nienagannym stanie wymaga systematycznych działań, realizowanych najczęściej przez profesjonalne firmy sprzątające.

Regularne odkurzanie

W dużych obiektach biurowych, wykładziny dywanowe powinny być odkurzane codziennie. Najlepiej w tym celu stosować profesjonalne odkurzacze, które wyposażone są w obrotową szczotkę, co pozwoli to na regularne i skuteczne usuwanie gromadzącego się na wykładzinie kurzu oraz brudu, a także uniemożliwi wnikanie zabrudzeń w głąb jej runa. 

Szybkie usuwanie zabrudzeń

Usuwanie zabrudzeń i plam powstających na wykładzinach to działanie, które powinno być realizowane na bieżąco. Podczas czyszczenia, warto zadbać o wybór odpowiedniego sprzętu oraz bezpiecznych, a jednocześnie skutecznych preparatów chemicznych od sprawdzonych producentów.

Preparaty do czyszczenia wykładzin — jakie wybrać?

Utrzymanie wykładzin biurowych w nienagannej kondycji to wyzwanie, która wymaga zastosowania specjalistycznych środków czyszczących pozwalających na szybkie i skuteczne poradzenie sobie z pojawiającymi się zabrudzeniami czy plamami. W ofercie Swish znajdziesz skuteczne i wydajne środki do prania dywanów i wykładzin o innowacyjnej formule, takie jak:

  • odplamiacz STAIN REMOVER,
  • preparat do czyszczenia powierzchni metodą kapsułową ES93+ ENCAPSULATION CLEANER,
  • preparat do prania dywanów metoda pianową PLUSH,
  • preparat do usuwania plam z wykładzin dywanowych AROMX 81,
  • preparat do ekstrakcyjnego czyszczenia dywanów AROMX 80 

Ich zastosowanie to gwarancja oddziaływania na głębokie warstwy włókien, co przekłada się na silne działanie preparatu i jego efektywne działanie podczas czyszczenia wykładzin, dywanów, wycieraczek, tapicerek samochodowych, zasłon i innych tekstyliów.

Kiedy nie wiesz, co wybrać - Swish WINTERINSE

Jeśli szukasz jednego, sprawdzonego środka, który warto wykorzystać do utrzymania podłóg w doskonałym stanie w okresie zimowym, wybierz Swish WINTERINSE. Może być stosowany zarówno do bieżącej pielęgnacji posadzek, jak i wykładzin. Środek ułatwi Ci też utrzymanie w nienagannej czystości wycieraczek i mat wejściowych - to świetny wybór do hotelu, restauracji, biura czy przychodni. Lobby Twojego budynku zawsze będzie prezentować się nienagannie!

Podsumowując, czyszczenie wykładziny biurowej w okresie zimowym to wymagające zadanie. Kluczowe okazuje się tutaj zadbanie o regularne odkurzanie oraz usuwanie zabrudzeń przy pomocy profesjonalnych preparatów czyszczących, które z pewnością ułatwią realizację zadań sprzątających oraz pozwolą na utrzymanie wykładzin w nienagannym stanie, co wpłynie na samopoczucie Twoich pracowników i wizerunek Twojej organizacji w oczach klientów.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram