Sprzątanie po remoncie – o czym trzeba pamiętać?

16 stycznia 2024

Pomieszczenie po remoncie jest zakurzone i zapylone. Na podłodze mogą zalegać resztki farb czy klejów, a okna i framugi często są szare od brudu. Aby dokładnie posprzątać tak duży bałagan, trzeba sięgnąć po konkretne, skuteczne środki.

Sprzątanie po remoncie zawsze warto zaczynać od górnych partii, zmiatając pył, trociny czy inne pozostałości. Trzeba robić to bez gwałtownych ruchów, delikatnie, tak by nie generować większej ilości kurzu. Po usunięciu luźnych zabrudzeń, zaczynamy czyścić najpierw szafki i przedmioty, następnie podłogę, na koniec okna i framugi. By zwiększyć skuteczność sprzątania, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty Swish.

Środki czyszczące do trudnych zabrudzeń

Szczególnie uciążliwe przy sprzątaniu poremontowym jest wyczyszczenie podłóg. Mimo ich zabezpieczenia po malowaniu mogą zostać na nich ślady farb, klejów, taśm, a także inne zabrudzenia, które będzie trudno usunąć standardowymi środkami. Świetnie sprawdzi się tu linia preparatów specjalnych Swish, np. Powerhouse, który dobrze radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami wszelkiego rodzaju.

Przy większych pracach remontowo-budowlanych na posadzkach odkłada się pył pobudowlany, resztki tynków czy gładzi. Takie zabrudzenia wymagają specjalnego podejścia. W tym przypadku, z pomocą przyjdzie SP-350 Acid Cleaner. Ze względu na kwasową charakterystykę środka, należy pamiętać o przeprowadzeniu testów na niewidocznej części powierzchni przed przystąpieniem do całościowego mycia. W przypadku powierzchni wrażliwych, takich jak np. gres szkliwiony, linoleum, tarket, polecamy preparat JET. Ten uniwersalny środek czyszczący ma doskonałe właściwości wiążące kurz, będąc jednocześnie bezpieczny dla powierzchni.

Preparaty do czyszczenia unikalnych materiałów i powierzchni

Sprzątając po remoncie, należy pamiętać o tym, że niektóre z materiałów wymagają specjalistycznych środków. Te o uniwersalnym zastosowaniu niekoniecznie mogą sprawdzić się przy powierzchniach ze szkła, aluminium czy stali nierdzewnej.

  • Powierzchnie szklane i lustra – Nano Glass – preparat bez zawartości alkoholu, bezpieczny dla powierzchni Zmniejsza ryzyko uszkodzenia materiału szklanego. Może być również stosowany przy czyszczeniu plexi i aluminium.
  • Elementy ze stali nierdzewnej, takie jak klamki, poręcze czy barierki, są dosyć trudne do wyczyszczenia, tym bardziej po remoncie. Klasyczne środki mogą powodować rozmazywanie kurzu i drobin pyłu na powierzchni lub nawet doprowadzić do jej porysowania. Podobnie jak w przypadku wrażliwych posadzek, doczyszczanie poremontowe polecamy wykonać preparatem JET w odpowiednim rozcieńczeniu.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram