Regularna pielęgnacja posadzek – dlaczego to tak ważne?

8 lipca 2024

Posadzki w dużych obiektach użyteczności publicznej są szczególnie intensywnie użytkowane. Dlatego bardziej niż inne powierzchnie narażone są na zużycie i zniszczenia. A montaż i wymiana posadzek to kosztowna, uciążliwa i czasochłonna inwestycja. Regularne czyszczenie z zastosowaniem odpowiednich środków, właściwa pielęgnacja i konserwacja podłóg mogą znacznie wydłużyć ich żywotność i trwałość. Czysta, lśniąca posadzka to także swojego rodzaju wizytówka, która wpływa na postrzeganie obiektu. Na czym polega kompleksowy program pielęgnacji posadzek i w jaki sposób go wdrożyć?

Po pierwsze – zapobieganie

Z pewnością warto zacząć od zastosowania środków zapobiegawczych, które pozwolą dłużej utrzymać posadzki w czystości i nie dopuszczą do powstania trwałych uszkodzeń. Wśród nich są m.in. codzienne zamiatanie i usuwanie zabrudzeń oraz regularne odkurzanie i mycie minimum dwa razy w tygodniu. Na tym etapie trzeba pamiętać nie tylko o tym, żeby stosować odpowiednie środki czyszczące, ale także żeby prawidłowo je rozcieńczać – roztwór nie może być zbyt mocny, ani za słaby. 

Po drugie – działania specjalne, czyli strippowanie i polimeryzacja

Jedną z najskuteczniejszych metod na dogłębne oczyszczenie i zabezpieczenie posadzek jest tzw. polimeryzacja. Jest to proces jest dwuetapowy. Na początku posadzkę należy zestripować, tzn. dokładnie oczyścić i usunąć stare powłoki zabezpieczające. Wykonuje się to przy pomocy specjalnych preparatów – tzw. stripperów. W ofercie Swish mamy Extreme, Liberty oraz Swish-Strip. Po dokładnym oczyszczeniu i zebraniu pozostałości należy posadzkę zneutralizować przemywając ją czystą wodą. Na tak przygotowanym podłożu można przystąpić do właściwej polimeryzacji, czyli pokrycia podłogi warstwą polimerów, które nie tylko wyrównują ubytki i zabezpieczają podłogi, ale też nadają im połysk. Wśród rekomendowanych środków do polimeryzacji posadzek są m.in., Duration, Eternity, Poly Lock Ultra oraz Tried’n’True.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram