Przed nami sezon na polimeryzację podłóg - jak zaplanować pracę?

30 maja 2023

Sezon polimeryzacji podłóg jest ważnym okresem dla szkół i uczelni, które chcą zadbać o swoje podłogi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zaplanowanie i przeprowadzenie prac związanych z polimeryzacją podłóg w sposób skuteczny i efektywny może pomóc zapewnić trwałe, estetyczne i bezpieczne podłogi dla uczniów, nauczycieli i personelu. Ten artykuł przedstawia kilka wskazówek dotyczących planowania prac związanych z polimeryzacją podłóg w szkołach i uczelniach.

Sezon na polimeryzację podłóg

Wybór odpowiedniego terminu na przeprowadzenie prac polimeryzacji podłóg w szkołach i uczelniach jest kluczowy. Najlepiej planować te prace w okresie, gdy uczniowie i nauczyciele mają przerwę letnią, czyli latem. Daje to wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie procesu polimeryzacji i zapewnienie, że podłogi będą gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Strippowanie

Prawidłowo przeprowadzony proces stripowania jest kluczowy dla całego procesu polimeryzacji. Na źle przygotowanej powierzchni, nawet najlepsza warstwa zabezpieczająca nie spełni optymalnie swojego zadania.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie do pracy, tj. usunięcie mebli, oznaczenie obszarów roboczych, przygotowanie narzędzi i środków czyszczących, oczyszczenie posadzki z wszelkich luźnych zabrudzeń. Skoncentruj się na dokładnym i efektywnym usunięciu starej powłoki z posadzki i przygotowaniu jej do położenia polimeru.. Zastosuj odpowiednie środki chemiczne i narzędzia, aby zapewnić skuteczne i bezpieczne usunięcie powłok. Sprawdź, jak przygotować posadzkę do polimerowania i jakie strippery wybrać. W razie potrzeby zneutralizuje posadzkę wodą.

Nakładanie warstw zabezpieczających

Na tak przygotowanej posadzce możesz przystąpić do polimeryzacji. Wybierz odpowiednią powłokę polimerową, zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami producenta. Przestrzegaj zaleceń dotyczących nakładania i czasu schnięcia, aby uzyskać trwałą i estetyczną powłokę na podłogach. Tutaj pisaliśmy o tym, jak wybrać odpowiedni polimer do zabezpieczania podłogi.

Codzienna pielęgnacja posadzek zabezpieczonych

Po zakończeniu polimeryzacji, ważne jest regularne dbanie o zabezpieczoną posadzkę. Do codziennego mycia wykorzystuj wysokiej jakości profesjonalne środki czystości. Do codziennej pielęgnacji posadzek zabezpieczonych polecamy takie środki jak SP-100 Floral, SP-105 Nano Clean & Shine czy Sunbeam. Zapewnią one doskonałe właściwości myjące bez ryzyka uszkodzenia powłoki. Aby przedłużyć żywotność powłoki ochronnej warto reagować na powstające w czasie eksploatacji uszkodzenia i na bieżąco uzupełniać braki specjalistycznymi środkami do regeneracji ubytków w powłokach takimi jak Swish Sunup. Polecamy zapoznać się z krótkim filmem instruktażowym dot. stosowania Sunup.

Pamiętaj, że każda szkoła czy uczelnia może mieć swoje specyficzne wymagania i procedury dotyczące polimeryzacji podłóg, które wynikają z różnych czynników, takich jak rodzaj podłogi, intensywność ruchu, budżet, itp. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na te specyficzne wymagania i dostosować planowanie prac do konkretnych warunków.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram