Preparaty przemysłowe – co warto mieć w zakładzie?

5 kwietnia 2022

Dbanie o czystość i higienę w zakładzie przemysłowym to podstawa. Dzięki temu można zaoszczędzić cenny czas i minimalizować ryzyko błędów, które mogą powstawać w związku z użytkowaniem zabrudzonych powierzchni i urządzeń przemysłowych. Kluczem w sprzątaniu jest staranny dobór profesjonalnych preparatów przemysłowych, które z jednej strony zapewnią wydajne sprzątanie, a z drugiej będą w pełni bezpieczne dla czyszczonej powierzchni. Co warto mieć w swoim zakładzie?

Środki kwasowe dla przemysłu

Jednym z podstawowych wyborów dla przemysłu powinny być środki kwasowe do czyszczenia. Ich skoncentrowana formuła pozwala na skuteczną walkę z trudnymi zabrudzeniami. Takie środki wykorzystywane są m.in. do czyszczenia: narzędzi i sprzętów kuchennych, przestrzeni magazynowych, urządzeń w produkcji spożywczej, chemicznej czy też farmaceutycznej. Ponadto korzysta się z nich w sanitariatach oraz w innych przestrzeniach przemysłowych. Świetnie poradzą sobie z kamieniem, rdzą, pleśnią, osadami oraz innymi zabrudzeniami. Warto wybierać preparaty, które mogą być wykorzystywane także w układach zamkniętych typu CIP. Dobrym wyborem w tym przypadku będzie m.in. FACTO PM20.

Preparaty do walki z tłustymi plamami

Produkcja przemysłowa wymaga wykorzystywania specjalistycznych urządzeń i sprzętów. Aby zapewnić ich bezawaryjną pracę, stosuje się różnego rodzaju smary i oleje. Naturalne jest, że w procesie eksploatacji sprzętu może dochodzić do różnych zabrudzeń. W związku z tym w zakładzie pracy pod ręką warto mieć silnie preparaty odtłuszczające. Poradzą sobie z plamami ropopochodnymi, olejem, sadzą, innymi zabrudzeniami, a także z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przemyśle przetwórstwa spożywczego. To kolejny obowiązkowy punkt na liście zakupów w zakresie profesjonalnych środków czyszczących. Zwróć uwagę na takie środki jak SUPER CLEAN, Facto HD40 i E50 Strong.

Zadbaj o swoją flotę i miejsce pracy

Kolejnym aspektem jest utrzymanie w czystości samochodów zakładowych. W tym celu warto zainwestować w wydajne preparaty chemiczne do czyszczenia środków transportu, Środki te z powodzeniem mogą być wykorzystywane również do czyszczenia metalowych elementów urządzeń wykorzystywanych w firmie czy też innych przestrzeni. Sprawdzonym rozwiązaniem jest FACTO AT30.

W zakładzie przemysłowym warto posiadać również profesjonalne preparaty do czyszczenia posadzek i innych powierzchni płaskich. Powinny zapewnić wysoką skuteczność czyszczenia, a także odpowiedni poziom dezynfekcji, który wymagany jest w przemyśle.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram