Pielęgnacja podłóg PCV - na co zwrócić szczególną uwagę?

2 marca 2023

Podłogi PCV to jeden z najpopularniejszych rodzajów obiektowych pokryć podłogowych. Spotkać je można w placówkach zdrowotnych, budynkach użyteczności publicznej czy obiektach instytucji państwowych. Sprzedawcy wykładzin PCV oferują produkty o różnych grubościach, właściwościach i kolorystyce. Niezależnie od rodzaju zamontowanej wykładziny PCV, niezwykle ważna jest późniejsza pielęgnacja wpływająca nie tylko na wygląd, ale również na żywotność podłogi.

Czym jest podłoga PCV i jakie ma właściwości?

PCV jest tworzywem sztucznym otrzymywanym wskutek polimeryzacji chlorku winylu. PCV stosuje się między innymi podczas wyrabiania wykładzin podłogowych, charakteryzujących się niezwykle wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na działanie wielu preparatów myjących o dowolnym pH. Pozwala to na pielęgnację i mycie podłóg preparatami zarówno kwasowymi, jak i zasadowymi.

Podłoga PCV może posiadać różne właściwości oraz specjalistyczne przeznaczenie. Na przykład podłogi elektrostatyczne używane są w salach operacyjnych i serwerowniach, akustyczne lub antypoślizgowe np. w szkołach muzycznych czy placówkach zdrowotnych. Cechy te są niewątpliwie bardzo dużym udogodnieniem dla specjalistów z różnych branż, zwiększając ich komfort oraz bezpieczeństwo. 

Pielęgnacja podłóg PCV - na co zwrócić szczególną uwagę?

Do codziennej pielęgnacji podłóg PCV wystarczy woda z odpowiednio dobranym środkiem. Należy zwrócić jednak szczególną uwagę na jego dobór - warto bowiem zaopatrzyć się w środek myjący dobrej jakości, który pozwoli z łatwością usunąć wszelkie zabrudzenia z posadzki. Idealnym przykładem są produkty serii SP-100 marki Swish. Posiadają one nie tylko właściwości myjąco-nabłyszczające, ale także antypoślizgowe, a ich wysoka wydajność przynosi realne oszczędności. Dobrym wyborem będzie też Swish SP-105.

Poza bieżącym czyszczeniem podłóg PCV, warto mieć na uwadze długoterminowe użytkowanie posadzki. By zwiększyć ich wytrzymałość, warto zabezpieczyć posadzkę. Służą do tego polimery, tj. Swish Duration, Poly Lock Ultra czy Eternity. Więcej o zaletach i wyborze polimerów, pisaliśmy tutaj.

Podsumowując, każda osoba chcąca zapewnić kompleksowe rozwiązania dotyczące czyszczenia podłóg PCV, powinna zapoznać się ze środkami do czyszczenia i pielęgnacji firmy Swish, która w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów najwyższej jakości o różnym przeznaczeniu. 

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram