Osady z kamienia – dlaczego tak trudno z nimi walczyć?

29 września 2021

Osad z kamienia najczęściej pojawia się wtedy, kiedy mamy do czynienia z wysokim stopniem twardości wody. Ten rodzaj zabrudzeń jest niezwykle uporczywy – armaturę trudno doczyścić, a problem szybko nawraca. Jak więc najskuteczniej uporać się z tym przykrym nalotem?

Częsty problem

Okazuje się, że problem zbyt twardej wody nie dotyczy jedynie nielicznych. Analizując mapy ujęć wody, można bez trudu zauważyć, że większość gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp do wody średnio twardej lub twardej. Sprzątanie bez wykorzystania chemii profesjonalnej okazuje się niezwykle trudne i pracochłonne. Nawet podczas dokładnego mycia na czyszczonych powierzchniach zostają smugi lub resztki osadu.

Zmiękczacz wody

Zastosowanie takiego urządzenia w gospodarstwie domowym z pewnością może przynieść szereg korzyści. Pozwoli on zwiększyć żywotność sprzętów takich jak pralka lub zmywarka. Z pewnością nie będzie już konieczności ciągłego stosowania odkamieniacza do czajnika, a czyszczenie armatury przestanie być koszmarem. Niestety takie rozwiązanie to duża inwestycja finansowa. Zakup dobrej jakości zmiękczacza wody to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. 

Profesjonalna chemia do sprzątania

Rozwiązaniem, które pomoże natychmiastowo w walce z kamieniem, a jednocześnie nie będzie finansowym obciążeniem, jest użycie odpowiednich preparatów czyszczących / detergentów. Swish Scale Remover to silnie działający produkt, który skutecznie usuwa nie tylko kamień, ale również osady wapienne, rdzę oraz tłuszcz. Produkt przeznaczony jest do gruntownego doczyszczania silnie zakamienionych powierzchni. Jego wysoka wydajność pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Pomimo silnego działania jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Dzięki zastosowaniu mieszanki kwasów, przywraca on blask powierzchniom ze stali nierdzewnej i miedzi.

Swish Tuby to łagodniejszy w działaniu produkt, który świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu nalotów z mydła, a także w walce z kamieniem. Jego specjalna formuła ochronna zapobiega ponownemu pojawianiu się brudu. Nie zawiera substancji żrących, bez obaw można go stosować nawet podczas czyszczenia delikatniejszych powierzchni, chromowanych lub niklowanych. Jego świeży, przyjemny zapach na długo pozostaje w pomieszczeniu.

Kluczem w skutecznej walce z kamieniem jest wybranie odpowiedniej jakości produktów. Aby uniknąć uszkodzenia powierzchni, należy dobrać odpowiedni środek czyszczący. Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z instrukcją użycia znajdującą się na opakowaniu.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram