Mycie powierzchni z plastiku i tworzyw sztucznych – jakie środki wybrać?

4 lipca 2024

Plastik jest dziś wszechobecny w codziennym życiu i naszym otoczeniu. Ten powszechnie używany materiał jest jednak mało odporny na wysokie temperatury i zarysowania. Dlatego, do mycia i czyszczenia powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych trzeba wykorzystywać specjalistyczne środki czyszczące.

Zestaw środków czyszczących do plastiku od Swish

Jeśli szukasz środków do mycia powierzchni z plastiku, sprawdź katalog produktów Swish. Oferujemy szeroki wachlarz produktów skoncentrowanych (SP-100 Floral, E10 Neutral, Jet) i gotowych do użytku (Powerhouse, Super Clean, Citro Gleam).

Uniwersalne preparaty myjące to podstawa

Powerhouse to uniwersalny środek czyszczący, który ma szerokie spektrum zastosowań. Może być wykorzystywany do mycia plam z oleju, tłuszczu, żywicy, atramentu, kredek, flamastrów lub sadzy. Środek skutecznie czyści powierzchnie plastikowe. Świetnie nadaje się do mycia stołów, blatów, półek. Ponadto wyposażony jest w atomizer, dzięki któremu można wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca. Co więcej, tworzy antystatyczną powłoką i w ten sposób zabezpiecza przed osadzaniem się kurzu. Inne uniwersalne i wszechstronne środki do czyszczenia plastiku to De-Grease i Super Clean.

Co na mocniejsze zabrudzenia?

Żeby poradzić sobie z niektórymi plamami trzeba sięgnąć po silniejsze preparaty. Citro Gleam to środek, który może być wykorzystywany do mycia plastiku, ale działa silniej, dlatego poleca się go stosować do uporczywych zabrudzeń np. tłuszczowych. Siła i wydajność oraz przyjemny, cytrusowy zapach to atuty preparatu, który powinien się znaleźć w każdym arsenale produktów do mycia. Żaden serwis sprzątający nie może obejść się bez środków skoncentrowanych – pozwalają na samodzielne przygotowanie roztworu w zależności od stopnia zabrudzenia i charakterystyki czyszczonej powierzchni.

Czyszczenie tworzyw sztucznych – podstawowe zasady

Bardzo ważne jest, żeby wybierać preparaty uniwersalne oraz nieścierne, które mogłyby porysować plastik. Środek czyszczący trzeba nanieść na bezpośrednio na mytą powierzchnię lub na wilgotną gąbkę i delikatnie wetrzeć, a następnie spłukać i/lub wytrzeć do sucha. Jeśli zabrudzenia są duże można zostawić preparat na co najmniej 30 sekund, a dopiero później umyć. Przed użyciem środka trzeba wykonać test na trwałość koloru zmywanych powierzchni.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram