Maszynowe mycie podłogi – kluczowe aspekty

29 listopada 2021

Obiekty wielkopowierzchniowe, takie jak markety, hale sportowe, restauracje szpitale, czy banki są codziennie odwiedzane przez wielu ludzi. Utrzymanie czystości podłogi w takich miejscach nie należy do prostych zadań. Chętnie stosowaną metodą utrzymywania porządku w tego typu miejscach jest maszynowe mycie podłóg.

Czy mycie maszynowe jest bardziej skuteczne, niż inne metody czyszczenia podłóg?

Tak, ponieważ czyszczenie podłóg metodą maszynową jest bardzo efektywne i kompleksowe. Łączy w sobie takie elementy jak:

  • mycie,
  • szorowanie,
  • szybkie suszenie.

Taka kombinacja nie jest możliwa w przypadku zastosowania innych metod mycia podłogi. Działanie maszyny pozwala na pozostawienie podłogi idealnie czystej. Początkowo roztwór wody z płynem trafia na szczotkę urządzenia. Następnie jest on rozprowadzany po podłodze, a szczotki szorują zabrudzoną powierzchnię. Na zakończenie cyklu mycia odkurzacz zasysa brud, który jest gromadzony w pojemniku maszyny. Dodatkowo niektóre maszyny są wyposażone w osuszacze powietrze, czyli posiadają nawiewy ciepłego powietrza. Tak wyczyszczona podłoga pozostaje bezpieczna dla jej użytkowników, co jest szczególnie ważne w miejscach użyteczności publicznej. Dodatkowo, mycie maszynowe znacznie przyspiesza pracę i umożliwia korzystanie z posadzki bezpośrednio po umyciu, co jest niezwykle ważne w przypadku na przykład hipermarketów – umożliwia wyczyszczenie posadzki, nawet w czasie pracy obiektu.

Jaki płyn wybrać do maszynowego mycia podłogi?

Przede wszystkim musi to być specjalistyczny płyn przeznaczony do mycia maszynowego – nieodpowiednio dobrany może doprowadzić do jej uszkodzenia. Detergent powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju podłoża i nie wykazywać właściwości pieniących. Poniżej przedstawimy wybrane produkty, przeznaczone do maszynowego mycia podłogi:

  • SP-120 Floor Active – nadaje się do mycia wszelkiego rodzaju posadzek przemysłowych, które są odporne na działanie alkalicznych preparatów, (alkaliczny preparat, przeznaczony do mycia posadzek w obiektach wielkopowierzchniowych, doskonale usuwa najtrudniejsze zabrudzenia)
  • SP-100 Citro – zawiera alkohol i świetnie sprawdzi się w przypadku podłóg odpornych na działanie wody (preparat myjący z dodatkiem alkoholu, doskonale czyści i szybko wysycha)
  • SP-150 Gres Cleaner – płyn przeznaczony do posadzek mikroporowatych oraz wykonanych z kamionki lub gresu.

Podsumowując, maszynowe mycie podłogi świetnie sprawdza się w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych. Pozwala zaoszczędzić zasoby pracownicze, ponieważ czyszczenie podłoża z użyciem sprzętu wymaga niewielkiego wysiłku w odróżnieniu od tradycyjnych metod mycia podłóg. Niemniej należy zawsze pamiętać o wyborze preparatów myjących, które można bezpiecznie używać z maszynami myjącymi.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram