Jakie środki wybrać do pielęgnacji podłóg winylowych?

16 lutego 2023

Odpowiednio pielęgnowane podłogi winylowe cieszą użytkowników swoją estetyką przez lata. Kluczem jest dobranie odpowiednich preparatów, które z jednej strony okażą się skuteczne w czyszczeniu paneli winylowych, a z drugiej strony będą dla nich bezpieczne. Sprawdź, jakie środki wybrać do tego rodzaju podłóg.

Odkurzanie i mycie paneli winylowych

Podłoże winylowe jest stosunkowo odporne, dlatego przy jego pielęgnacji z powodzeniem można stosować tradycyjne formy sprzątania. Aby podłoga na dłużej zachowała swoje właściwości i estetykę, niezbędne jest jej regularne odkurzanie. W tym celu można wykorzystać odkurzacz lub miotłę. Poza odkurzaniem warto postawić także na mycie podłogi przy użyciu dedykowanego preparatu. Panele winylowe nadają się do mycia na mokro, a dobrej jakości produkty wykazują podwyższoną wodoodporność. Aby zminimalizować ryzyko powstawania ewentualnych plam, wszelkie zabrudzenia należy czyścić od razu po ich zauważeniu.

Jakie środki wybrać do podłogi winylowej?

Przede wszystkim środki do pielęgnacji podłóg winylowych powinny być bezpieczne dla ich struktury. Oznacza to, że zawsze należy dokładnie zapoznać się ze składem i przeznaczeniem danego detergentu, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka i nerwów. Pod żadnym pozorem do paneli tego typu nie stosuje się wybielaczy, mocnych środków chemicznych czy też ostrych szczotek, które mogą rysować podłogi.

W Swish przygotowaliśmy szeroki wybór preparatów przeznaczonych do tego typu powierzchni. Jednym z rekomendowanych preparatów jest SP-105 Nano Clean & Shine. Jego nowoczesna formuła, wzbogacona nanocząsteczkami krzemu nie tylko skutecznie radzi sobie z zabrudzeniami, ale także nabłyszcza i zabezpiecza odpowiednio posadzkę przez ponownym zabrudzeniem. Inne sprawdzone produkty oferowane przez markę Swish to SP-100 Citro, SP-100 Floral oraz Wash & Shine lub Sunbeam. Te propozycje są bezpieczne w użyciu i sprawdzą się jako środki myjące zarówno do mycia maszynowego, jak i ręcznego w przypadku posadzek odpornych na działanie wody. Pozwalają na skuteczne wyczyszczenie powierzchni i wpływają na poprawę komfortu oraz efektywności pracy.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram