Jak zadbać o czystość i świeży zapach w szatni?

5 czerwca 2023

Osoby korzystające z obiektów sportowych, dzieci w szkołach, pracownicy w firmach powinni mieć pomieszczenie, gdzie będą mogli się przebrać i bezpiecznie pozostawić swoje rzeczy. Tę funkcję pełnią szatnie. Ze względu na swoją specyfikę pomieszczenia te wymagają regularnego sprzątania.

Jak dbać o czystość w szatni?

Szatnie narażone są na wiele różnego rodzaju zabrudzeń. Często spotykane są zabrudzenia przyniesione z zewnątrz (ziemia, błoto, zimą osady z soli) jak również osady mineralne w szatniach basenowych. Do bieżącego mycia sprawdzą się uniwersalne preparaty myjące jak SP-100 Floral. Ich neutralny charakter sprawia, że są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, a te w szatniach mogą być różne, od płytek, po powierzchnie drewniane, metalowe czy tworzywa sztuczne. SP-100 Floral sprawdzi się w przypadku każdej powierzchni. Dobrą propozycją będzie również Quato 78 Plus, który oprócz właściwości myjących ma również działanie dezynfekujące, co może być szczególnie istotne w klubach fitness czy na basenach.

W przypadku trudniejszych zabrudzeń mogą być wymagane bardziej specjalistyczne preparaty, które należy dobrać do konkretnych potrzeb i charakterystyki zabrudzeń.

Eliminatory odoru pomocne w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu

Szatnia to miejsce, w którym jednocześnie może przebywać od kilku do kilkunastu osób, a jeśli dodatkowo pomieszczenie to jest niewielkich rozmiarów, to o przykry zapach nie jest trudno. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się eliminatory odoru Swish. Preparat Aromx 60 skutecznie zneutralizuje wszystkie nieprzyjemne zapachy wypełniając pomieszczenie świeżym, owocowym zapachem. Działanie Aromx 60 zaczyna się już na poziomie molekularnym, gdzie przykre zapachy są chemicznie neutralizowane, a nie tylko przykrywane jak w przypadku konwencjonalnych odświeżaczy powietrza.

Odświeżacz powietrze zapewni przyjemny zapach

W utrzymaniu przyjemnych zapachów pomocne będą też odświeżacze powietrza z katalogu Swish. Rekomendujemy przede wszystkim naszą nową linię Swish Essence. 3 nowe nuty zapachowe – Herbal Therapy, Magic Garden i Magic Fruit – doskonale sprawdzą się w każdej szatni i innym pomieszczeniu, w którym chcesz zadbać o przyjemny i świeży zapach. Zaletami tych preparatów jest łatwość aplikacji oraz bardzo duża wydajność. Już niewielka ilość zapewnia długotrwałą świeżość.

Podsumowując, regularne sprzątanie, wietrzenie, pranie tekstyliów i wyeliminowanie brzydkiego zapachu to klucz do komfortowego korzystania z szatni. Ważna jest regularność porządków i odpowiednie produkty. Chemia profesjonalna Swish sprawdzi się tutaj doskonale.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram