Jak wybrać właściwy środek do doczyszczania gresu?

5 listopada 2021

Regularne czyszczenie, nabłyszczanie czy impregnowanie posadzek to czynności, które pozwalają zachować je w dobrej kondycji przez długie lata. Niektóre nawierzchnie, szczególnie te bardziej porowate, są znacznie bardziej podatne na zabrudzenia. To właśnie do nich zaliczamy m.in. gres czy płytki antypoślizgowe.

Płytki gresowe – charakterystyka

Gresem nazywamy płytki ceramiczne, które wypalane są w wysokiej temperaturze. Posiadają one mikroporowatą strukturę, która charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz niską nasiąkliwością. Płytki gresowe to niezwykle atrakcyjna alternatywa dla zwykłych płytek ceramicznych. Są one znacznie bardziej wytrzymałe, a także odporne na mróz. Można je stosować zarówno we wnętrzu domu, jak i na zewnątrz – na balkonach czy tarasach. Gres dostępny jest w wielu wariantach i bez trudu można dopasować je do aranżacji pomieszczenia.

Czyszczenie gresu – jak to robić?

Gres posiada wiele cech, które powodują, że jest chętnie kupowany. Nie jest jednak najłatwiejszym materiałem w codziennej eksploatacji.

Jak dbać o płytki gresowe? W pierwszej kolejności gres wymaga zwykłych systematycznych prac porządkowych, czyli regularnego zamiatania lub odkurzania. Tak przygotowaną podłogę należy wymyć specjalnymi preparatami przeznaczonymi do czyszczenia powierzchni gresowych. W miejscach narażonych na intensywne zabrudzenia (błoto, olej czy smar) należy użyć nieco silniejszych preparatów, które z jednej strony skutecznie usuną plamy, a z drugiej nie pozostawią przebarwień na posadzce. Aby sprawdzić, czy płyn faktycznie nie pozostawia widocznych śladów warto, przed przystąpieniem do całościowego mycia powierzchni, zrobić próbę preparatu w miejscu, które jest mało widoczne.

Równie ważną kwestią jest impregnacja gresu.

Preparaty do czyszczenia powierzchni gresowych

Do czyszczenia płytek gresowych należy stosować specjalne preparaty o wysokiej skuteczności, które jednocześnie są bezpieczne dla powierzchni posadzki. Jednym z takich produktów jest SP-150 Gres Cleaner. Jest to specjalistyczny preparat zasadowy przeznaczony do pielęgnacji oraz gruntowego czyszczenia posadzek, które wykonane są z kamionki, a także mikroporowatych płytek kamionkowych. SP-150 Gres Cleaner to silny środek czyszczący od marki Swish, który gwarantuje łatwe usuwanie nawet uporczywych zabrudzeń z porowatej powierzchni posadzki.

Trzeba jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie środków zasadowych powoduje, że czyszczona powierzchnia również zmienia swój odczyn na zasadowy. Wtedy należy sięgnąć po preparat odczynie kwasowym – SP-350. Pozwoli on usunąć charakterystyczne „naloty” pozostawiane przez długotrwałe stosowanie zasad. Środek ten będzie również skuteczny w przypadku osadów o innym pochodzeniu, np. pobudowlanych czy mineralnych.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram