Jak używać środków czyszczących, by nie zniszczyć danej powierzchni?

20 czerwca 2024

W codziennej pracy, profesjonalne firmy sprzątające stają przed wyzwaniem czyszczenia różnorodnych powierzchni. Od delikatnych tkanin, przez drewno, aż po twarde powierzchnie takie jak granit czy stal nierdzewna. Kluczem do skutecznego i bezpiecznego utrzymania czystości jest nie tylko wybór odpowiednich środków czystości, ale także umiejętność ich stosowania. Jak odpowiednio stosować środki czyszczące, aby nie zniszczyć powierzchni? 

Dokładne przygotowanie środka myjącego

Przygotowanie roztworu środka myjącego uwarunkowane powinno być jego zdolnościami czyszczącymi, jak i indywidualnymi potrzebami odnośnie do celu czyszczenia powierzchni czy usuwania plam. Główna zasada jest taka, by zaczynać od najdelikatniejszego możliwego środka i metody czyszczenia. Dobrym wyborem jest zatem zakup środków w formie koncentratu. Od stężenia zrobionego roztworu myjącego zależeć będzie jego siła usuwania zabrudzeń.

Jeśli nie wiesz, jak powierzchnia może zareagować na działanie wybranego środka, zacznij od przeprowadzenia testu. Zastosuj preparat na małym, jak najmniej widocznym obszarze. Pozwoli to uniknąć ewentualnego trwałego uszkodzenia w przypadku nieoczekiwanej reakcji.

Stosuj właściwe techniki aplikacji

Równie ważne jak wybór środka czystości, są techniki aplikacji. Niektóre powierzchnie wymagają delikatnego przecierania, inne mogą potrzebować intensywniejszego szorowania. Używaj narzędzi odpowiednich do czyszczonej powierzchni – miękkie ściereczki dla delikatnych materiałów, szczotki o miękkim włosiu dla trudniejszych zadań. Warto również sprawdzić jaką technikę aplikacji przewidział producent środka czyszczącego.

Podsumowując, tylko odpowiednie rozcieńczenie środków czyszczących, może zapobiec zniszczeniu danej powierzchni. Istotne jest także ich dobranie do rodzaju czyszczonego materiału. W przeciwnym wypadku można doprowadzić do uszkodzenia powierzchni – zetrzeć warstwę ochronną z łazienkowej armatury lub odbarwić meble. 

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram