Jak dbać o czystość stali nierdzewnej? Bieżąca pielęgnacja i gruntowne doczyszczanie

31 sierpnia 2021

Stal nierdzewna to łatwy w utrzymaniu materiał o estetycznym wyglądzie. Te dwa czynniki sprawiły, że stała się jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do zabezpieczenia powierzchni użytkowych. Można ją spotkać zarówno w budynkach przemysłowo-handlowych, jak i w wyposażeniu domów i mieszkań.

Stal nierdzewna – gdzie jest najczęściej stosowana?

Estetyczny wygląd stali nierdzewnej pasuje do wnętrz nowoczesnych. Delikatny połysk odbija światło i optycznie powiększa przestrzeń. Z tego względu stal często używana jest w budynkach publicznych, takich jak biurowce czy galerie handlowe. Są to najczęściej powierzchnie narażone na intensywne użytkowanie: windy, drzwi oraz poręcze. W dużej ilości znajdziemy ją również w kuchniach, zarówno w restauracjach, jak i prywatnych mieszkaniach. Zlewozmywaki, sprzęty AGD, a nawet naczynia bardzo często wykonane są właśnie ze stali nierdzewnej. I chociaż sam materiał wygląda naprawdę estetycznie, to szybko pojawiają się na nim tłuste odciski palców i zabrudzenia, które psują cały efekt. Jak więc o nią zadbać?

preparaty do czyszczenia stali

Czysta i lśniąca powierzchnia ze stali nierdzewnej prezentuje się bardzo atrakcyjnie

Czyszczenie

Łatwym i szybkim sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest preparat Swish Stainless Steel Cleaner. Jest dedykowany do czyszczenia stali nierdzewnej, dzięki czemu usuwa zabrudzenia, nie pozostawiając żadnych smug i tłustego nalotu. Niewidoczny film ochronny zabezpiecza je przed ponownym zabrudzeniem. Preparat jest wydajny i wygodny w użyciu, więc może być stosowany do bieżącej pielęgnacji. Nie wymaga spłukiwania.

Jeżeli powierzchnia jest w naprawdę złym stanie, najpierw należy poddać ją renowacji. Świetnie sprawdzi się w tym mleczko uniwersalne Swish Kling przeznaczone do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni. Jego drobinki ścierne przywrócą blask zmatowionej stali nierdzewnej i sprawią, że będzie wyglądać jak nowa.

preparat do czyszczenia stali nierdzewnej

Swish Kling pozwoli przywrócić czystość nawet najbardziej zabrudzonych powierzchni

czystosc stali nierdzewnej

Preparat pozbywa się tłustych plam i trudnych zabrudzeń. Dzięki niemu powierzchnia stali nierdzewnej lśni jak nowa!

Konserwacja

Odpowiednia konserwacja dopasowana do potrzeb stali nierdzewnej opóźni powstawanie zabrudzeń, a także wydłuży żywotność samego materiału. Swish Stainless Steel Polish nie tylko czyści i chroni, ale również nabłyszcza powierzchnię. Został stworzony na bazie olejków, które ujednolicają myte powierzchnie. Wyposażony jest w wygodny dozownik i nie wymaga spłukiwania, przez co jest wygodny w codziennym użytkowaniu.

Ochrona

Stal nierdzewna wykorzystywana jest nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Ta narażona na czynniki atmosferyczne powinna być szczególnie chroniona. Nowość na rynku Swish Stainless Steel Clean&Protect to przełom w pielęgnacji stali nierdzewnej. Rewolucyjna nanotechnologia pozostawia wyczuwalną powłokę ochronną – preparat wzmacnia właściwości hydrofobowe. Jest to środek gotowy do użycia, wyposażony w wygodny dozownik. Dodatkową zaletą to, że jego wykorzystanie nie wymaga spłukiwania. Doskonale nadaje się do powierzchni zewnętrznych.

Produkty do stali nierdzewnej Swish Stainless Steel

W całym procesie dbania i pielęgnacji stali nierdzewnej produkty marki Swish to nieoceniona pomoc. Mają trzy podstawowe zalety, które wyróżniają je wśród innych środków:

  • dedykowane do pielęgnacji stali nierdzewnej – każdy materiał potrzebuje innej ochrony i pielęgnacji. Środki Swish do czyszczenia stali nierdzewnej to starannie opracowana technologia, która zapewnia największy komfort użytkowania, bez irytujących smug, a dodatkowo zabezpiecza powierzchnię;
  • nie wymagają spłukiwania – preparaty Swish Stainless Steel są gotowe do użycia i nie wymagają dodatkowego spłukiwania wodą;
  • wydajne i wygodne w użytkowaniu – już niewielka ilość płynu potrafi rozprawić się z zabrudzeniami, a wygodny dozownik ułatwia sprzątanie.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram