Czyszczenie wykładzin chemią profesjonalną – jakich błędów unikać?

27 maja 2024

Czyszczenie wykładzin w przestrzeniach komercyjnych to zadanie wymagające. Potrzeba do tego zarówno odpowiednich umiejętności, jak i wiedzy o wykorzystywanych technikach czy produktach. Jak przedłużyć żywotność wykładzin i uniknąć kosztownych błędów wynikających z ich czyszczenia?

Uważaj na niesprawdzone produkty

Najczęściej popełniany błąd to wykorzystywanie niewłaściwych środków do czyszczenia. Każdy rodzaj wykładziny wymaga innego podejścia. Materiały syntetyczne i naturalne mogą reagować inaczej, w zależności od użytych substancji.

Odplamiacz do wykładzin STAIN REMOVER marki Swish został opracowany z myślą o bezpiecznym usuwaniu plam, bez względu na typ tkaniny, z jakiej została wyprodukowana wykładzina. Dzięki temu produktowi skutecznie pozbędziesz się plam, a przy tym zniwelujesz ryzyko uszkodzenia wykładziny.

Nie używaj zbyt dużej ilości wody

Zużywanie zbyt dużej ilości wody przy czyszczeniu wykładzin może prowadzić do jej zagrzybienia i trwałego uszkodzenia. Zamiast namaczania, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie metody ekstrakcji lub używanie produktów o niskiej zawartości wody. AROMX 80 to preparat do usuwania plam, który skutecznie czyści, nie powodując przy tym nadmiernego zawilgocenia wykładziny. Specjalna formuła chroni materiał, zapewniając jednocześnie głębokie czyszczenie.

Nie ignoruj czasu reakcji produktu z wykładziną

Każdy środek czyszczący ma określony czas wchodzenia w reakcję z tkaniną. Aplikowanie produktu i pozostawienie go na wykładzinie przez krótszy czas, niż jest to zalecane przez producenta, może skutkować słabym efektem czyszczenia. Z kolei pozostawienie preparatu przez zbyt długi czas może uszkodzić lub odbarwić wykładzinę. Pamiętaj, by każdy produkt czyszczący pozostawiać na wykładzinie zgodnie z czasem przedstawionym w zaleceniach.

Efektywne czyszczenie wykładzin chemią profesjonalną

Odpowiedni dobór preparatów czyszczących, takich jak AROMX 80 czy PLUSH, kontrolowanie zużycia wody i czasu reakcji produktu oraz regularne szkolenia pracowników to kluczowe kwestie dla efektywności i bezpieczeństwa procesu czyszczenia. Stosując te zasady można znacznie zwiększyć efektywność swojej pracy, ale również przedłużyć żywotność czyszczonych wykładzin. Ma to przełożenie na większą satysfakcję klientów, a tym samym na lepszy wizerunek Twojej firmy.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram