Czyszczenie urządzeń elektronicznych – kwestie bezpieczeństwa

15 maja 2024

Czyszczenie urządzeń elektronicznych to wbrew pozorom skomplikowana czynność, która wymaga od serwisu sprzątającego dużej precyzji, ostrożności i zachowania niezbędnych środków bezpieczeństwa. Niezwykle ważny jest odpowiedni dobór preparatów czyszczących. Zastosowanie niewłaściwych środków myjących uszkodzi czułe mechanizmy elektroniczne i elektryczne, czego konsekwencją mogą być kosztowne naprawy.

Czyszczenie urządzeń elektronicznych – precyzyjnie, ostrożnie i bezpiecznie

Urządzenia elektroniczne sprawiają zazwyczaj sporo problemów ekipom sprzątającym. Sprzęt jest drogi, a bardzo łatwo go zniszczyć niewłaściwym traktowaniem i uszkodzić, poza tym szybko pokrywa się kurzem. Ponadto, pył i niewielkie cząsteczki zanieczyszczeń łatwo wchodzą w drobne szczeliny i załamania powierzchni, których w urządzeniach elektronicznych jest wyjątkowo dużo. W przypadku czyszczenia elektroniki należy zwracać szczególną uwagę na dobór środków czyszczących. Nie mogą one zawierać kwasów, acetonu, ani substancji o profilu ścierającym, żeby nie porysować powierzchni. Dla zachowania bezpieczeństwa personelu sprzątającego ważne jest, aby na czas czyszczenia urządzeń odłączyć je od źródła zasilania.

Jakie preparaty wybrać do czyszczenia urządzeń elektronicznych?

Środkami rekomendowanymi do czyszczenia urządzeń elektronicznych są m.in. Super Clean i Powerhouse. Obydwa preparaty marki Swish można z powodzeniem wykorzystywać do mycia sprzętów elektronicznych np. powierzchni urządzeń RTV i innych. Super Clean i Powerhouse skutecznie usuwają brud i zanieczyszczenia. Warto zaopatrzyć się w obywa preparaty. Dlaczego? Bo Super Clean wyposażony jest w specjalny aplikator, dzięki któremu można dokładnie wyczyścić wszystkie, nawet trudno dostępne miejsca urządzeń elektronicznych. Z kolei Powerhouse nie tylko myje powierzchnie, ale też zabezpiecza je przed osadzaniem się kurzu, ponieważ pokrywa je powłoką antystatyczną. Obydwa środki świetnie sprawdzą się zarówno w domach, jak i w obiektach użyteczności publicznej np. biurowcach, urzędach, restauracjach, czy szkołach. Obydwa preparaty działają szybko, a równocześnie są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram