5 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze środków do prania wykładzin

31 marca 2022

Pranie wykładzin i dywanów to zabieg, który należy wykonywać regularnie. Dzięki temu można zredukować ilość drobnoustrojów znajdujących się na ich powierzchni. W ten sposób minimalizuje się ryzyko występowania chorób, a także korzystnie wpływa na swoje codzienne samopoczucie. Ma to znacznie zarówno w przestrzeni domowej, jak i w przemysłowej i biznesowej. Kluczem do efektywnego czyszczenia jest dobór właściwego środka do prania wykładzin. Jakie aspekty wziąć pod uwagę?

5 kluczowy aspektów przy wyborze środka do prania wykładzin

Poniżej przestawiamy kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę przed złożeniem zamówienia.

1. Wybór odpowiedniej metody czyszczenia

Skuteczność czyszczenia wykładzin zależy przede wszystkim od wyboru techniki czyszczenia. Obecnie wykorzystuje się metodę pianową, ekstrakcyjną lub kapsułową. Każda z nich wymaga zastosowania innego preparatu do czyszczenia wykładzin. W naszej ofercie znajdziecie środki przeznaczone do każdej z metod i są to (odpowiednio): Plush, Aromx 80, ES93+. Proponujemy też preparaty do odplamiania punktowego: Stain Remover lub Aromx 81.

2. Skuteczność działania

Środek do prania wykładzin powinien bez problemu poradzić sobie nawet z trudnymi plamami. Poza odplamianiem dodatkowym atutem wysokiej klasy środków jest przywracanie wykładzinom ich kolorów, a także działanie likwidujące przykre zapachy. Takie działanie gwarantuje m.in. AROMX 80.

3. Stosunek ceny do jakości produktu

Oczywiście kluczowym aspektem jest także wybranie produktu, który cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Z doświadczenia wiemy, że sceptycznie należy podejść do najtańszych środków na rynku, jednak nie zawsze trzeba sięgać po te najdroższe. W tym celu warto sprawdzić opinie użytkowników, a także zapoznać się z dokładną specyfikacją techniczną produktu. W ofercie Swish znajdziecie zarówno preparaty gotowe do użycia, jak i wydajne koncentraty – każdy znajdzie tutaj produkt odpowiadający jego potrzebom.

4. Punktowe usuwanie zabrudzeń

Plama po kawie? Rozlany sok? Nie zawsze musisz decydować się na pranie całej posadzki. Skorzystaj z jednego z naszych produktów do odplamiania: Stain Remover i Aromx 81. Przygotowaliśmy dla Was również wideoporadnik o odplamianiu.

5. Wydajność i prostota użytku

Przed zakupem warto jeszcze zwrócić uwagę na wydajność preparatu. Dotyczy to zarówno tych gotowych do użytku, jak i koncentratów. To w połączeniu z prostotą użytku i bezpieczeństwem sprawi, że pranie wykładzin będzie wygodne i szybkie.

Zapisz się na newsletter

Nie przegap nowości

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów oraz darmowe materiały.

Newsletter

O stronie

Specjalizujemy się w produkcji chemicznych środków czystości i produktów do dezynfekcji. O sprzątaniu wiemy już prawie wszystko! Na naszym blogu chętnie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam walkę z uciążliwym brudem. Dowiecie się, jak efektywnie wykorzystywać profesjonalną chemię do sprzątania i dezynfekcji powierzchni, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów!

Popularne artykuły

Swish Polska sp. z o.o.
Biuro obsługi Klienta
Macierzysz, ul. Sławęcińska 8,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Menu
Oferta
Centrum pobierania
Copyright © 2021 - Swish
Projekt strony internetowej stworzyła
Agencja UX Wzór
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram